۱۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83385426
۰ نفر

برچسب‌ها

واحدهای صنفی متخلف در سمنان بیش از ۵ میلیارد ریال جریمه شدند

سمنان- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در سه ماه نخست امسال واحدهای صنفی ، تولیدی و مرکزهای پخش متخلف در استان، پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.

مهدی یحیایی روز یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: تخلف واحدهای صنفی استان در زمینه‌های مختلف مانند کم و گران فروشی، تقلب و فقدان درج قیمت بوده است.

وی ادامه داد: از اول فروردین تا پایان خرداد امسال، گشت نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ۱۴ هزار و ۷۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی در استان سمنان انجام داد و در نهایت ۸۱۲ پرونده تخلف تشکیل شد.
به گفته یحیایی، در سامانه مردمی (تلفن گویای ۱۲۴)، حدود ۵۶۶ شکایت مردمی ثبت شد و به تمام شکایت‌ها در کوتاه‌ترین زمان رسیدگی شد.
وی ابراز داشت: سازمان صمت استان سمنان در گشت مشترک با تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف، ۲۷۲ بازرسی انجام داده است که این بازدیدها منجر به تشکیل ۲۴۹ پرونده و معرفی به تعزیرات حکومتی شد.
وی خاطرنشان کرد: سازمان صمت استان سمنان برای مبارزه با قاچاق و توجه به منویات مقام معظم رهبری یک هزار و ۵۷ بازرسی انجام داد و براساس بازرسی‌های انجام شده، ۶۶ پرونده قاچاق در استان تشکیل شد.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: یک واحد تولیدی متخلف در گرمسار شناسایی و پرونده ۱۲ میلیارد ریالی برای این واحد متخلف تشکیل شد.
نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان به ریاست حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با حضور مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی سمنان برگزار و درباره ساز و کاهای کنترل بازار و جلوگیری از عوامل برهم زننده آرامش بازار بحث و تبادل نظر شد.
۷۳۴۲/‏۷۴۰۸

برچسب‌ها