سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر ۱۱۰ " سپاه رونمایی شد

تهران-ایرنا- آئین رونمایی از سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر ۱۱۰ " با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار و این سامانه تحویل یگان‌های مردم پایه شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این سامانه ارتباطی به همت مهندسان معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات سپاه طراحی و ساخته شده و هدف از تولید و بکارگیری آن تداوم بهینه سازی و به روزرسانی تجهیزات ارتباطی فاوا به منظور متحرک سازی سامانه‌های فرماندهی و کنترل یگان‌های مردم پایه و زمینی با قابلیت بهره برداری در کلیه وسایل متحرک زمینی، هوایی و دریایی به ویژه عملیات‌های هجومی در شرایط تعاقب دشمن متجاوز می‌باشد.

سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر ۱۱۰ " کلیه نیازهای ارتباطی فرماندهان سطوح مختلف راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و رزمی را در شرایط پدافندی و آفندی، امنیتی و دفاعی و بحران‌های ناخواسته مانند حوادث غیرمترقبه مرتفع می‌سازد.
این سامانه دارای لایه‌های ارتباطی متعدد برای شرایط دفاعی ، امنیتی اعم از ارتباطات دیجیتال راه دورHF و شهری، محلی و منطقه‌ای شامل سامانه‌های ارتباطیv/uhf ، دیجیتال، امن، مولتی باند ، مولتی چنل، Ds، FH ، ادهاک، سلولار ، مقاوم و با قابلیت‌های رومینگ شبکه‌ای و ریموت پذیر با پهنای باند مورد نیاز برای انتقال صوت، دیتا و تصویر می‌باشد.

ارتباطات چند لایه باسیم و بی‌سیم امن و مقاوم قرارگاه، لشکر و تیپ‌ها به منظور ایجاد امکان فرماندهی و کنترل ثابت و متحرک در کلیه عملیات‌ها به ویژه عملیات‌های هجومی در کلیه مناطق جغرافیایی و عملیاتی در این سامانه تأمین گردیده و دارای قابلیت مقابله با جنگ الکترونیک (سایبر الکترونیک) دشمن و مقاوم در برابر هر نوع اقدام، شامل: شنود، هک، نفوذ، فریب، اختلال و اقدامات EMP می‌باشند.

سرعت بالا، انعطاف پذیری، بکارگیری سامانه‌ها بدون خودرو بر روی شناورها و یا قابلیت انتقال به نقاط مرتفع و کلیه مناطق مورد نظر و بهره‌برداری از آنها در هر نوع شرایط آب و هوایی، محیط جغرافیایی و عملیاتی از دیگر ویژگی‌های "سپهر ۱۱۰ " بوده و امکانات زیستی و اپراتوری لازم در شرایط ثابت و سیار و با امکان استفاده از منابع تغذیه متنوع و خود کافی درآن ایجاد شده است.

سامانه ارتباطات تاکتیکی "سپهر ۱۱۰ " چند منظوره با قابلیت‌های متنوع برای سطوح فرماندهی قرارگاه‌ها، لشکرها و تیپ‌ها با قابلیت استفاده در عملیات‌های هجومی در استفاده از موفقیت و تعاقب دشمن متجاوز در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =