سفر رئیس جمهوری نقطه عطف سرمایه‌گذاری  زیربنایی ایلام است

ایلام - ایرنا-استاندار ایلام گفت: سفر رئیس جمهوری به ایلام که قرار است بعد از اربعین حسینی انجام شود می‌تواند نقطه عطفی در روند سرمایه‌گذاری پروژه‌های صنعتی و عمرانی این استان شود.

قاسم سلیمانی دشتکی ظهر روز یکشنبه در همایش دهیاران استان ایلام، اظهار کرد: در جریان سفر رئیس جمهوری به استان، پروژه‌های عمده بزرگی مانند راه‌آهن و کارخانه‌ها متعددی که نقش مهمی در توسعه استان دارند، کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد.

وی به تشریح اعتبار و تسهیلات مصوب استان به خصوص برای توسعه مناطق روستایی ایلام کرد و گفت: سال ۹۷ از لحاظ اعتبارات، بدترین سال برای شهرداران و دهیاران بود و ماده ۳۹ که به شهرداران و دهیاران اختصاص می‌یافت به امور مالیاتی اختصاص یافت و این بحث باعث بروز مشکلات اعتباری برای شهرداران و دهیاران شد.

استاندار ایلام تصریح کرد: امسال این اعتبار برگردانده شد هرچند باید بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال تصویب می‌شد که ۲۰ هزار میلیارد ریال آن تصویب شد که البته نسبت به سال گذشته وضعیت بهتر بوده و ازلحاظ اعتباری، وضع دهیاری‌ها در سال جاری بهتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دهیاری‌ها راه‌های بهتری برای کسب درآمد و ایجاد اشتغال دارند، یادآور شد: امکانات خوبی در سال جاری برای دهیاری‌ها اختصاص‌یافته است و به همین منظور، ۵۰۰ میلیون تومان وام ۸ درصد به دهیاری‌ها برای خرید ماشین‌آلات پرداخت می‌شود.

سلیمانی دشتکی گفت: بر اساس طرحی در معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری، اگر تعاونی روستایی در مناطق محروم و روستایی تشکیل شود، وام‌های قرض‌الحسنه به آن تعاونی اختصاص می‌یابد و تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت روستایی، بنیاد مستضعفان و بانک سینا در این زمینه امضا شده است و اگر تعاونی‌ها، پروژه‌های بزرگ را دنبال کنند، تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال با سود ۸ درصد به این تعاونی‌ها اختصاص خواهد یافت.

وی، با اشاره به سیل اخیر در مناطق مختلف استان ایلام، افزود: پیشگیری های انجام‌شده در وقوع سیل سال جاری در استان، در کشور نمونه شد و برای پیشگیری از روش های مختلف ازجمله مدیریت سدهای در اختیار استان و برگزاری جلسات ستاد بحران استفاده شد که نتیجه این تمهیدات، این بود که باوجوداینکه بیشترین بارندگی را در کشور داشتیم حتی یک نفر زخمی هم نداشتیم و به‌سرعت امدادرسانی صورت گرفت و میزبان همه مسئولین کشوری در استان بودیم.

استاندار ایلام با بیان اینکه سفر رئیس‌جمهور به مناطق سیل‌زده استان، خیروبرکتی بسیار زیادی برای مردم این مناطق داشت، گفت: در این سفر ۹۹ میلیارد تومان برای جبران خسارات بخش کشاورزی پیش‌بینی شد و ۱,۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای خسارات بخش راه در سیل در نظر گرفته شد.

۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =