۱۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۰
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83385326
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس بازرسی اتاق اصناف استان: سمنان بیشترین تخلفات صنفی را دارد

سمنان- ایرنا- رئیس بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان سمنان گفت: بیشترین پرونده‌های مربوط به تخلف‌های صنفی مانند گران و کم فروشی، درج نکردن قیمت و فقدان ارائه فاکتور از ابتدای خرداد تا پانزدهم تیر سالجاری مربوط به شهرستان سمنان بوده است.

مریم عرب روز یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: از اول خرداد تا پانزدهم تیر سالجاری یک هزار و ۵۶۳ بازرسی نوبتی از واحدهای صنفی استان سمنان انجام شده که براساس این بازرسی‌ها، ۱۳۲ پرونده تخلف صنفی تشکیل شد و بیشترین پرونده مربوط به سمنان بود.

وی ادامه داد: از ۱۳۲ پرونده تشکیل شده، ۶۰ پرونده مربوط به شهرستان سمنان، ۴۰ پرونده مربوط به شاهرود، ۱۱ پرونده مربوط به دامغان، سه پرونده مربوط به مهدیشهر و ۱۸ پرونده مربوط به گرمسار بوده است.

وی ابراز داشت: بیشترین تخلف های مربوط به واحدهای صنفی میوه فروشی، خوار و بار و لبنیات، پوشاک، قنادان و قصابان است.

رئیس بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان سمنان تصریح کرد: ۴۴ پرونده تشکیل شده مربوط به فقدان ارائه فاکتور، ۳۴ پرونده مربوط به گرانفروشی و ۸۱ پرونده مربوط به فقدان درج قیمت تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس گزارش‌ها و شکایت مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۳ از اول خرداد تا پانزدهم تیرسالجاری تخلفات در زمینه تقلب و گران‌فروشی مربوط به تعمیرکاران خودرو، آرایشگران بانوان و لوازم خانگی، خدمات فنی و لوازم برقی بوده است که براساس شکایت ها ۴۱ پرونده تشکیل شده است.

نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان به ریاست حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با حضور مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی سمنان برگزار و درباره ساز و کاهای کنترل بازار و جلوگیری از عوامل برهم زننده آرامش بازار بحث و تبادل نظر شد.

۷۳۴۲/‏۷۴۰۸

برچسب‌ها