۳۰ هزار دانشجوی علمی کاربردی در المپیاد ورزشی شرکت کردند

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از شرکت حدود ۳۰ هزار دانشجوی این دانشگاه در پنجمین المپیاد ورزشی دانشجویان خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، سید احمدرضا پیش‌بین امروز (یکشنبه) در نشست خبری پنجمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: حضور ۲ هزار و ۹۲۵ دانشجوی علمی کاربردی در این دوره از برگزاری المپیاد، فرصت مناسبی برای تقویت ورزش‌های همگانی است.

وی افزود: در راستای تقویت فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی دانشگاه، حدود ۱۰ هزار ظرفیت در پذیرش دانشجویان ورودی سال ۹۸ برای کدرشته های ورزشی در نظر گرفته شده است.

پیش‌بین با بیان اینکه دانشگاه جامع در ورزش‌های همگانی بیش از ۳۲ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است، عنوان کرد: دانشگاه جامع علمی کابردی اهتمام ویژه ای به برنامه‌های فرهنگی و ورزشی دانشجویان دارد.

وی گفت: فعالیت‌های دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای ساختاری متفاوت از سایر دانشگاه‌ها است اما این دانشگاه‌ها در قالب برنامه‌های همگانی چون المپیادهای ورزشی، سهمی از فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی دانشجویان را به خود اختصاص می‌دهد.

پنجمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در مرداد ماه ۹۸ در شهرکرد با حضور ۳۰ هزار دانشجو از مراکز علمی کاربردی سراسر کشور برگزار می‌شود.

این مسابقات در دو بخش دختران (۸ رشته) و پسران (۱۱ رشته) برگزار می‌شود.

ورزشکاران دختر دانشجو از ۵ تا ۹ مرداد و ورزشکاران پسر نیز از ۱۳ تا ۱۸ مرداد به مصاف یکدیگر می‌روند.

دانشگاه جامع علمی کاربردی برای نفرات اول تا سوم نیز ۴۰ تا ۶۰ درصد تخفیف شهریه در نظر گرفته است./‏

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha