دانش آموختگان ارتباط خود را با مراکز کار آفرینی حفظ کنند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه الزهرا (س) گفت: دانشجویان باید بعد از پایان تحصیلات ارتباط خود را با مراکز رشد و کارآفرینی حفظ کنند تا در آینده به جای انتظار برای استخدام، خود کارآفرینانی باشند که با ایجاد کسب و کارهای جدید افراد دیگری را نیز به کار می گیرند.

جشن بزرگ دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) با حضور یک هزار و ۵۴۰ دانش آموخته و خانواده‌های آنها و نیز مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا و معاونان وی و حجت الاسلام علیرضا خان بیگی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه امروز ۱۶ تیر ماه در تالار وزارت کشور برگزار شد.

ملانظری در ابتدا با گرامی داشت این روز و تبریک به خانواده های دانشجویان اظهار کرد: همزمانی جشن دانش آموختگان با ایام دهه کرامت و روز دختر را به فال نیک می‌گیریم و این روز را با توجه به حضور جمع کثیری از دانش آموختگان الزهرا روزی بزرگ و به یاد ماندنی می‌دانیم.

رئیس دانشگاه الزهرا (س) خطاب به دانشجویان گفت: امروز از دانشگاهی فارغ التحصیل می‌شوید که بیش از ۵۰ سال از عمر خود را پشت سر گذاشته و روند رشد چشمگیری در سال‌های اخیر داشته است.

ملانظری افزود: این دانشگاه ۵۵ سال پیش با ۹۰ دانشجو و سه رشته کار خود را آغاز کرد و امروز حدود ۱۰ هزار دانشجو شامل ۱۳۰ دانشجوی بین المللی در ۱۵۰ رشته تحصیلی و ۱۰ دانشکده در مقاطع مختلف کارشناسی و تکمیلی در آن تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: به جرأت می‌توان گفت که این دانشگاه جزو پنج دانشگاه اول جامع خاص دختران در سطح دنیا است. از حدود ۲۶ دانشگاه سطح دنیا، دانش آموختگان دانشگاه الزهرا اولین دانشجویان دانشگاه جامع بانوان در سطح کشور هستند که با تلاش همکاران به عنوان یک مدل و الگوی بین المللی ارتقاء یافته و مانند درختی پرثمر، شاخ و برگ‌های آن در جای جای این سرزمین پرافتخار شکوفا شده و به بار می‌نشیند.

رئیس دانشگاه الزهرا (س) خاطر نشان کرد: این دانشگاه امیدوار است دانش آموختگان فرهیخته با بهره گیری از تجربیات سال‌های تحصیل بتوانند فرد مفید و شایسته ای برای کشور و ملت ایران باشند و با ایده و اندیشه‌های نو، با پایبندی به ارزش‌ها، صداقت، امانتداری و تخصص در ترسیم توسعه کشور در افق‌های پیش رو نقش مهمی ایفا کرده و در زمینه پویایی و بالندگی این سرزمین با توان علمی خود به مدارج عالی‌تر آموزشی و تخصصی راه یابند.

وی افزود: امروز کشور ما بیش از هر زمان دیگری به فکر، ایده‌ها و عمل‌های جوانان نیازمند است. در آموزه‌های دینی فارغ التحصیلی در علم و دانش وجود ندرد و پایان هر مرحله، نقطه آغازی برای مرحله بعدی و کسب علم و دانش بیشتر است.

ملانظری یادآور شد: به همین دلیل است که نام این مراسم سال‌ها است که از فارغ التحصیلی به دانش آموختگی تغییر یافته تا به ما یادآوری کند که به آنچه آموخته ایم اکتفا نکرده و خود را برای مقاطع بالاتر آماده کنیم.

وی در پایان گفت: توسعه کشور عزیزمان ایران چشم به راه تدبیر و آگاهی دانش آموختگانی است که به زودی با تکیه بر سرمایه گذاری علمی خود، گام‌های بلندی را در جهت پیشرفت، توسعه و رفع مشکلات ایران عزیز برداشته و با استعانت از مدد الهی و بر پایه اخلاق مداری، تعهد دانایی و آگاهی به عنوان فردی کارآمد پای در عرصه فعالیت‌های اجتماعی می‌گذارند.

در ادامه حجت الاسلام علیرضا خان بیگی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه الزهرا (س) با بیان اینکه تمام موفقیت‌ها با ۲ شاخصه مرتبط است گفت: انسان‌های موفق با برنامه ریزی خوب و اجرای درست آن برنامه به موفقیت دست می‌یابند.

وی افزود: تعدادی از افراد اراده و توان خوبی دارند، ولی به دلیل نداشتن برنامه درست به موفقیت نمی رسند.

خان بیگی با اشاره به یادآوری قرآن به پیامبر اسلام در خصوص این دو مسئله گفت: قرآن روز را نتیجه شب خوب می‌داند و روز خوب را برای کسانی می‌داند که شبی خوب و معنوی را گذرانده باشند.

وی افزود: برنامه ریزی و اجرای درست آن اساس موفقیت است. انسان به طور دائم از برنامه‌ای فارغ و وارد برنامه دیگری می‌شود. اگر برای خود برنامه درستی نداشته باشیم، دیگران برای ما برنامه ریزی می‌کنند.

نماینده رهبری در دانشگاه الزهرا تصریح کرد: ما باید از خداوند بخواهیم تا توفیق مدیریت و تسلط خوب را به ما عنایت کند. نصرت زمانی محقق می‌شود که برنامه درستی داشته باشیم.

خان بیگی گفت: دانش آموختگان باید استعدادهای خود و نیاز جامعه را به خوبی بشناسند و در جهت اجرای خوب آن برنامه‌ها قدم بردارند.

وی رمز موفیقت بعد از فارغ التحصیلی را تلاش عنوان کرد و گفت: با تلاش و کوشش به همه آنچه که باید می‌رسیم. بیش از ۹۰ درصد دانشمندان دنیا از تلاش به این مقام رسیده‌اند. البته استعداد نیز بی تاثیر نیست، اما تلاش از استعداد موثرتر است.

دانش آموختگان در پایان جشن سوگند یاد کردند تا در راه پیشرفت کشور اسلامی ایران و رفع مشکلات آن کوشا باشند.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha