۱۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83385018
۰ نفر

برچسب‌ها

برخورد جدی با اخلال‌گران بازار مرغ

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: با اخلال‌گران در بازار تولید، عرضه و توزیع مرغ در استان برخورد قاطع می شود و تعطیلی واحدهای تولیدی پرورش مرغ گوشتی پذیرفته نیست.

حشمت الله عسگری روز یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: تولیدکنندگان واحدهای پرورش مرغ گوشتی در استان همکاری کنند تا زمان تصمیم برای قیمت‌گذاری مرغ، آرامش بازار حفظ شود و دچار تلاطم و نوسان نشود.

وی ادامه داد: چند نرخی بودن قیمت گوشت مرغ در کشور نمی‌تواند ادامه یابد و تا آخر هفته جاری قیمت‌گذاری جدید مرغ اعلام می‌شود.

وی ابراز داشت: مسئولان و دستگاه‌های مرتبط با جدیت بازار را کنترل کنند و با هرگونه تخلف کم یا گران فروشی، احتکار و تقلب و سودجویی در بازار گوشت مرغ قاطعانه و جدی برخورد کنند.

عسگری، با تاکید بر برخورد قاطعانه با گران‌فروشی و کم‌فروشی در زمینه لبنیات، یادآور شد: اگر واحد تولیدی گران‌فروش در استان سمنان مستقر نیست، با مرکز پخش یا توزیع‌کنندگان به عنوان نماینده واحد تولیدی باید برخورد جدی و حتی پلمب شود.

وی تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار در شهرستان‌ها مراقب باشند تا تصمیم‌های مغایر با تصمیم‌های ستاد تنظیم بازار استان سمنان اتخاذ نکنند.

عسگری یادآور شد: نگرانی بابت اقلام خارجی در استان سمنان وجود ندارد و در مورد گرانی میوه نیز مردم با خرید نکردن، در قیمت‌گذاری میوه تأثیرگذار خواهند بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: گوشت قرمز و مرغ از جمله کالاهای اساسی محسوب می‌شوند و باید نسبت به تنظیم قیمت، توزیع و عرضه این کالاها توجه ویژه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به نقش ایجاد بازارچه عرضه مستقیم میوه و تره‌بار در کنترل قیمت، ابراز داشت: فرمانداران شهرستان‌ها نسبت به ایجاد این بازارچه‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

وی اضافه کرد: برای اصلاح و افزایش قیمت نان مکاتبه‌هایی انجام شده است و توضیحات بیشتر درباره ساز و کار افزایش قیمت ارائه خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان خاطرنشان کرد: آمار مربوط به خرید گندم در استان مطلوب نیست و ضرورت دارد جهاد کشاورزی با استقرار در مزرعه‌ها در زمان برداشت، گندم را خریداری کند تا گندم را از دست ندهیم.

نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان با حضور مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با بازار، قیمت‌گذاری و نظارت سمنان برگزار و درباره ساز و کارهای کنترل بازار و جلوگیری از عوامل برهم‌زننده آرامش بازار تبادل نظر شد.

۷۳۴۲/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها