۱۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۹
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83384833
۰ نفر

برچسب‌ها

خدام رضوی در شهرهای کرمان حضور پیدا می کنند

کرمان - ایرنا - به مناسبت دهه کرامت، 2 کاروان از خدام حرم مطهر امام رضا (ع) از 13 تیر وارد استان کرمان شده و تا 23 تیر در شهرهای این استان حضور می یابند.

به گزارش ایرنا، مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت دهه کرامت افزود: فعالیت‌های این آستان باید بر محور توسعه فعالیت‌های فرهنگی، محرومیت زدایی و تسهیل زیارت گسترش پیدا کند تا فرهنگ رضوی جامعه گسترش یابد.

سید محمد صابری افزود: گرچه درآمدهای آستان قدس رضوی ناشی از نذر و وقف است اما بخش‌هایی را می‌توان در حوزه محرومیت زدایی جامعه کمک کرد.

وی با اشاره به تسهیل سفر افراد کم بضاعت به مشهد مقدس با همکاری آستان قدس رضوی اظهار داشت: طی سه سال گذشته حدود ۱۸ هزار نفر از استان کرمان توفیق زیارت حضرت امام رضا (ع) را پیدا کردند که ۹۰ درصد از آنها برای اولین مرتبه تشرف یافتند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر ۲۴ کانون خادم یاری رضوی در استان کرمان فعالیت دارد که در ۲ دسته کانون محله‌ای و اختصاصی به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند.

وی تصریح کرد: خادم یاران رضوی واسطه شناسایی و تشخیص بین نیازمندان و خادمان جامعه هستند که با فعالیت آنها بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود.

صابری گفت: با تلاش کانون خادم یاران خانواده بیش از ۲۴۰ نفر زوج جوان شناسایی و به مشهد مقدس اعزام شدند و در کنار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) اسکان، تغدیه رایگان و در بحث‌های آموزشی شرکت کردند.‌

وی افزود: برنامه‌های دهه کرامت هر شب توسط نمایندگی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود و نمایشگاه طرح رواق رضوی نیز با حضور کانون‌های خادم یاری نیز برپا شده است که به افراد خدمات ارائه می‌دهند.

از یکم ذیقعده برابر ۱۳ تیر سالروز تولد حضرت معصومه (س) تا یازدهم ذیقعده برابر با ۲۳ تیر ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان دهه کرامت نام نهاده شده است.

۷۴۳۷/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =