۱۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۵
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83384781
۰ نفر

برچسب‌ها

واکنش کنمبول به اتهامات فساد مطرح شده توسط «مسی»

تهران- ایرنا- بدنبال اظهارات تند و انتقادآمیز «لیونل مسی» فوق ستاره آرژانتین از کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی و متهم کردن این نهاد به فساد، کنمبول با انتشار بیانیه ای واکنش نشان داد.

«لیونل مسی» فوق ستاره تیم ملی آرژانتین به دلیلی ناخوشایند، کانون توجه کوپا آمریکا ۲۰۱۹ بود و هم وی و هم تیم ملی کشورش به دلیل حضوری ناامید کننده در این تورنمنت مرکز انتقادها قرار گرفتند.

با این وجود، مسی به تازگی با وارد کردن اتهام فساد به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبول) به حواشی پیرامون این تورنمنت دامن زده است.

در بیانیه کنبول آمده است: فوتبال بازی برد و باخت است و پذیرفتن نتیجه بازی با احترام و وفاداری، ستون و نگه دارنده اصلی بازی جوانمردانه است؛ همین موضوع در مورد تصمیمات داوری صدق می‌کند چرا که آنها نیز انسان هستند و از اشتباه مصون نیستند. قابل قبول نیست که به دلیل وقوع چند صحنه که البته طبیعت فوتبال و این رقابت‌ها است؛ جایی که ۱۲ کشور با شرایط مشابه به رقابت می‌پردازند، اتهاماتی بی اساس مطرح شود که حقیقت را وارونه کرده و تمامیت کوپا آمریکا را زیر سوال ببرد.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: همانطور که گفته شد اتهام زدن تجلی بی احترامی به رقابت‌ها، بازیکنان فوتبال و صدها دست اندرکار کنمبول است؛ نهادی که از سال ۲۰۱۶ با تلاشی بی وقفه همواره در راستای شفافیت، حرفه‌ای بودن و توسعه فوتبال آمریکای جنوبی گام برداشته است.

مسی که در بازی رده بندی مقابل شیلی با کارت قرمز داور که به زعم بسیاری ناعادلانه بود، اخراج شد و با غیبت در مراسم اهدای مدال‌های دیدار رده بندی کوپا آمریکا، از دریافت مدال برنز خود امتناع کرد.

وی پس از این اتفاق، کنمبول را به فساد و فراهم کردن شرایط برای قهرمانی برزیل میزبان متهم کرد.

تیم‌های برزیل و پرو امروز در فینال کوپا آمریکا ۲۰۱۹ به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =