استفاده از ابزارهای نوین در شبکه‌های اجتماعی ضروری است

اصفهان - ایرنا - امام جمعه ۲۶ ساله ایمانشهر از توابع فلاورجان استفاده از ابزارهای نوین در حوزه‌های مختلف در شرایط کنونی را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: در بحث شبکه اجتماعی اگر جوان و نوجوان ایرانی اقناع نشود، دشمن به راحتی می‌تواند ضربه بزند.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا فقیهی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در واقع ورود به شبکه‌های اجتماعی بهترین حربه دشمن برای ضربه زدن به بدنه نظام جمهوری اسلامی است که باید در تامین این نیاز اساسی امروز هوشیارانه عمل کرد.

وی اظهارداشت: من به طور مداوم در شبکه‌های اجتماعی به سوالاتی که به صورت شرعی از من می پرسند پاسخ می دهم، اعتقادم این است که در این شبکه‌ها، پیام رسان‌های ما باید به شکلی پیش برود و آنقدر قوی و با سرعت باشد که نیاز به پیام رسان های خارجی نداشته باشیم.

وی بیان کرد: استفاده از ابزارهای نوین در شرایط کنونی در پیشرفت اهداف تحصیلی مهم است ما در مقوله هنر هم باید پیشرفت و دقت بیشتر داشته باشیم و فیلم‌های همچون حضرت یوسف که با هنرمندی بسیار ساخته شد دوباره تهیه شود و ما به زبان هنر باید گذشته و فرهنگ و مذهب خود را به نسل فعلی آنگونه که باشد نشان دهیم.

ففیهی شکاف نسلی را از دیگر چالشهای امروز برشمرد و ادامه داد: متاسفانه در زمان حاضر شبکه‌های اجتماعی به شدت به بدنه نظام اسلامی ضربه وارد می‌کند و این کار را باید از ابتدا در آموزش و پرورش جدی گرفت، ضرورت آموزش صحیح را باید پیش بگیریم متاسفانه نسل قبلی در بحث‌های فرهنگ سازی و آموزش کم کاری شده و آن طور که باید نسل امروزی در این شبکه‌ها سایت‌های مختلف پیش نمی رود.

وی یادآور شد: پدر و مادران می‌توانند مدیریت کامل روی بچه‌های خود داشته باشند و فیلم‌های الان همه چیز گفته و دیده می شود و بچه ها به راحتی با گوشی خود وارد این فضا شده و همه چیز را می‌بینند و می شنوند و این کار باید از ابتدا در آموزش و پرورش به صورت صحیح آموزش داده و مدیریت شود.

وی در بخش دیگری رونق اقتصادی و معیشت مردم را دو بحث مهم امروز مطرح کرد و اظهارداشت: بحث اقتصادی و معیشتی مردم بسیار مهم و با اهمیت است زیرا مردم محتاج و نیازمند هستند، وقتی شکم گرسنه است دین و ایمان هم وجود ندارد.

امام جمعه ایمانشهر با تاکید بر حضور بیشتر مردم در مساجد تصریح کرد: در بحث مساجد الان با ریزش بسیار زیادی روبرو شدیم، در گذشته مساجد به صورت پایگاه بود و تمام حرکت های فرهنگی اجتماعی اقتصادی سیاسی در مساجد انجام می شد ولی اکنون فقط جایگاهی برای نماز خواندن است و این نگرش باید تغییر کند و مساجد به مانند گذشته دارای اهمیت فراوان شود و خود این باعث می‌شود افراد زیادی جذب مسجد شوند.

فقیهی جوانگرایی در مدیریت های اجرایی را در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی اجتناب ناپذیر دانست و ادامه داد: بعد از برگزاری نخستین نمازجمعه این شهرستان با استقبال انبوهی از مردم مواجه شدم از اینکه امام جمعه‌ای آمده که نصف سن امام جمعه قبلی را دارد برای خودم جالب بود که اینقدر مردم نسبت به افراد جوان استقبال می کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند در همه رده‌ها جوانگرایی کنید و این راهبرد نیاز امروز کشور است، رسانه ها اگر بتوانید اطلاع رسانی کنند و جوان‌گرایی را به همه بیاموزید زیرا که جوانان می‌توانند با استعدادهای خوبی که دارند در صحنه باشند و امام راحل فرمودند جوان و جوان‌گرایی حرف و اول را می‌زند بنابراین قدرت بیان یک روحانی جوان یا امام جمعه جوان می‌تواند جوانان بسیاری را به مساجد و صفوف نماز جماعت بکشاند.

امام جمعه ایمانشهر در بخش دیگری وحدت و انسجام را راه برون رفت از مشکلات ذکر کرد و افزود: پیشبرد امور در منطقه ایمانشهر نیازمند وحدت و همدلی بیشتر بین مسوولان و مردم است و معضل دو دستگی و افتراق بین مسوولان موجب می شود تا سرعت خدمت رسانی و پاسخگویی به مردم کند شود.

وی تاکید کرد: به عنوان برادران دینی با هر ذهنیت و جناح سیاسی و رویه‌ای که داریم اختلافات را کنار بگذاریم و با وحدت رویه برای حل مشکلات مردم اقدام کنیم و هدف مان فقط یکی باشد و آن هم خدمت به مردم است.

این جوانترین امام جمعه کشور و مولف ۱۰ جلد کتاب با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی بر لزوم همبستگی ملی و منطقه ای و حضور مدام آحاد جامعه در صحنه‌های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.

بر اساس تقسیمات کشوری ایمانشهر یکی از نقاط شهری شهرستان فلاورجان است، این شهر دستکم ۱۴ هزار نفری در جوار اتوبان ذوب آهن و مجتمع فولاد در ۲۰ کیلومتری اصفهان واقع شده است، حدود ۳۰۰ واحد صنعتی در اطراف آن فعالیت دارد. عمده ترین محصولات کشاورزان منطقه برنج، گندم، جو، پیاز و سیب زمینی است و ۲.۳۳ درصد از شاغلین شهر در بخش کشاورزی و ۷.۲۹ درصد در بخش صنعت و ۱.۳۷ درصد در بخش خدمات فعالیت دارند.

م / ‏س‬ ۳۰۸۸/‏‬ ۶۰۲۶/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =