۱۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۷
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83384663
۰ نفر
سفیر انگلیس در واشنگتن: سیاست آمریکا درباره ایران منسجم نمی شود

تهران – ایرنا – تارنمای روزنامه انگلیسی " دیلی میل " با افشای مکاتبات سفیر انگلیس در آمریکا با لندن، به دودستگی و اختلافات میان مقامات آمریکا درباره ایران اشاره کرد و به نقل از وی نوشت : دولت آمریکا یک دولت دودسته است و "بعید است که سیاست آمریکا در مورد ایران به این زودی منسجم شود. "

دیلی میل نوشت: کیم داراک سفیر انگلیس در آمریکا در گزارشی که ۲۲ ژوئن (۱ تیر) و در پی سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در تنگه هرمز به وزارت امور خارجه انگلیس فرستاد، اوضاع واشنگتن را "۳۶ ساعت پیام و تصمیمات متناقض" توصیف کرد و نوشت: دولت آمریکا چند ساعت هیچ نگفت و منتظر راهنمایی کاخ سفید بود. حتی نزدیکترین رابطین ما هم تمایلی به پاسخگویی به تماس های ما نداشتند.

به نوشته داراک، این واقعه نشاندهنده "بیزاری ترامپ از ماجراجویی های نظامی جدید" بود. سفیر انگلیس در آمریکا در گزارش خود به وضوح اعلام کرد که توضیح ترامپ در مورد دلیل لغو حمله نظامی به ایران را باور ندارد. داراک نوشت: ادعای وی که به دلیل جان باختن (احتمالی) ۱۵۰ نفر نظرش عوض شده، صحیح نیست.

داراک نوشت: بیشتر احتمال دارد که او از ابتدای امر (با حمله نظامی) کاملاً همراه نبوده و نگران از آن بوده که نقض وعده های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ (در مورد پرهیز از ماجراجویی های نظامی و خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه) در دور بعدی انتخابات (ریاست جمهوری ۲۰۲۰) برجسته شود.

به نوشته دیلی میل، با وجود آنکه ترامپ در آخرین لحظات (از حمله نظامی به ایران) عقب نشست، داراک هشدار داد که رئیس جمهوری آمریکا هنوز می تواند آغازگر درگیری با ایران باشد. به نوشته وی، بیشتر مشاروان ترامپ را تندروها تشکیل می دهند.

سفیر انگلیس در آمریکا توضیح داد: (عقب نشینی ترامپ از حمله به ایران) شاید تنها وقفه ای موقت باشد و تنها یک حمله دیگر ایران در منطقه به تغییر ۱۸۰ درجه ای تصمیم ترامپ منجر شود. علاوه بر این شاید جان باختن تنها یک آمریکایی اوضاع را به شدت تغییر دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =