۱۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83384661
۰ نفر

برچسب‌ها

میگو جایگزین خوبی برای نفت است

بندرعباس- ایرنا- میگو با توجه به ارزش صادراتی که در جهان دارد می تواند جایگزین خوبی برای سایر منابع درآمدی کشور همچون نفت باشد و این ظرفیت مهم در استان هرمزگان و شهرستان میناب بیش از پیش نیازمند توجه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: میگو فرآورده ای است که قابلیت بسیار خوبی برای صادرات دارد و منبع مهم ارزآوری برای کشور است که باید این صنعت به صورت ویژه در دستور کار باشد.

ایرج حیدری روز یکشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و صادرات غیرنفتی استان که به میزبانی بندر تیاب میناب برگزار شد، افزود: شهرستان میناب با توجه به اجرای طرح های متعدد سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف به ویژه پرورش میگو و رونق صادراتی که برخوردار است، آینده درخشانی دارد.

رییس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و صادرات غیرنفتی هرمزگان اظهارداشت: در شرایط فعلی بندر تیاب میناب نیز از رونق بسیار خوبی برخوردار است و در حال تبدیل شدن به قطب پرورش میگو در استان است که باید بیش از پیش تقویت شود.

حیدری ادامه داد: بیشتر طرح های سرمایه‌گذاری که سال گذشته در شهرک صنعتی تیاب میناب کلنگ زنی شد هم اکنون به ثمر نشسته که تحقق این مهم حاصل کار دسته جمعی است.

وی با اشاره به اهمیت و نقش شهرک های صنعتی در رونق و توسعه شهرستان میناب نیز گفت: تکمیل شهرک های صنعتی جدید در مناطق تیاب، تیرور و هشتبندی باتوجه به نقشی که در ایجاد اشتغال دارند، زمینه ساز آینده درخشانی برای این منطقه خواهد بود.

معاون استاندار هرمزگان گفت: با توجه به توسعه چشمگیر بندر تیاب میناب تکمیل مرحله دوم شهرک صنعتی این منطقه با مساحت ۱۲۰ هکتار در دستور قرار می گیرد که انتظار می رود تمامی دستگاه های اجرایی متولی نسبت به تحقق این مهم اقدام نمایند.

وی بیان داشت: اجرای این طرح (شهرک صنعتی تیاب) موجب تحولی جدی در رونق این منطقه و همچنین ایجاد فرصت های جدید شغلی در شهرستان میناب می شود.

تامین برق واحدهای تولیدی میناب در اولویت باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: به دلیل زمان‌بر بودن توسعه زیرساخت ها، طرح های سرمایه گذاری در میناب در زمینه تامین برق با مشکل مواجه هستند.

حیدری افزود: اولویت تامین برق با واحدهای تولیدی فرآوری و بسته بندی در میناب به ویژه در بندر تیاب است.

وی بیان داشت: با توجه به محدودیت های بودجه ای، انتظار است سرمایه‌گذاران حوزه پرورش میگو به صورت مشارکتی با دستگاه‌های اجرایی نسبت به توسعه زیرساخت های تامین برق اقدام کنند.

این مسوول خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده موانعی که بر سر راه تکمیل شبکه انتقال برق بندر تیاب وجود دارد توسط اداره کل راه و شهرسازی استان بزودی رفع خواهد شد و شاهد سرعت بخشی در شبکه انتقال برق این منطقه خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به نیاز واحدهای تولیدی به زمین برای تکمیل چرخه تولید، گفت: هر واحد تولیدی که در میناب به ویژه بندر تیاب برای تکمیل چرخه تولید نیازمند زمین است دستگاه‌های اجرایی متولی نسبت به اختصاص زمین مورد نیاز طبق قانون اقدام کنند.

حیدری گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی به صورت شفاف مشکلات را با سرمایه‌گذاران در میان بگذارند و اگر توان انجام کاری را ندارند از ابتدا اعلام کنند تا سرمایه‌گذاران سرگردان نباشند.

این مسوول با تاکید بر جذب هرچه بیشتر فعالیت های سرمایه گذاری افزود: انتظار است مدیران دستگاه‌های اجرایی از سرمایه‌گذاران واقعی به صورت همه جانبه با رفع مشکلات پیش روی آنها حمایت نمایند.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =