دستگاه‌ها باید تا پایان شهریور به سامانه جامع تجارت متصل شوند

تهران- ایرنا- معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برخی مراکز و دستگاه های دولتی که باید به سامانه جامع تجارت متصل می شدند تاکنون همکاری خوبی نداشتند که موضوع در جلسه ای با معاون اول رئیس جمهوری مطرح و مقرر شد تا پایان شهریور همه دستگاه ها به آن متصل شوند.

«عباس قبادی» امروز (یکشنبه) در مراسم رونمایی از فاز دوم سامانه مدیریت توزیع کالا در جمع خبرنگاران افزود: در موضوع سامانه جامع تجارت تاکنون اقدام هایی خوبی به انجام رسیده، اما برخی دستگاه ها به دلایلی از جمله نداشتن آمادگی لازم، همراهی نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: این مساله به معنای تعطیل بودن راه اندازی سامانه یاد شده نیست، بلکه کارها در حال انجام و پیگیری است.

قبادی ادامه داد: فاز دوم سامانه مدیریت توزیع کالا که امروز رونمایی شده، یکی از زیرسامانه های سامانه جامع تجارت است.

به گزارش ایرنا، سامانه جامع تجارت یک درگاه واحد است که سامانه های بیش از ۳۰ دستگاه دیگر کشور به آن متصل شده و با تکمیل اتصال گمرک به آن تحقق ۱۰۰ درصدی خواهد یافت.

سامانه جامع تجارت ایران هفتم مهر پارسال با حضور «محمد شریعتمداری» وزیر سابق صنعت معدن و تجارت و «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شده بود.

برپایه این گزارش، شناسایی شبکه توزیع کالا در کشور، امکان شناسایی کانال های غیر مجاز توزیع کالا و حمایت از شرکت‌هایی که در چارچوب قانون فعالیت می کنند، اهداف اصلی راه اندازی سامانه مدیریت توزیع کالا را تشکیل می دهند که امروز رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =