آمادگی نسبی برای مقابله با حوادث گوناگون در کشور وجود دارد

اصفهان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به تجارب ارزشمند گذشته و برگزاری مانورهای گوناگون، آمادگی نسبی در کشور برای مقابله با حوادث احتمالی وجود دارد.

اسماعیل نجار روز یکشنبه در حاشیه برگزاری مانور اضطراری امداد و نجات در فرودگاه اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: سقوط هواپیما در ارتفاعات مساله مهمی است که سال‌های گذشته چندین مورد از اینگونه حوادث در کشور اتفاق افتاده است.

وی ابراز امیدواری کرد که هیچ حادثه‌ای در کشور نداشته باشیم اما برگزاری اینگونه مانورها در صورت بروز حوادث، آمادگی را افزایش می‌دهد و هماهنگی‌ها را کامل‌تر و منسجم‌تر می‌کند و خسارت‌ها را به شدت کاهش می‌دهد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: با توجه به آمادگی دستگاه‌ها و عوامل ذیربط، در صورت وقوع حادثه بویژه در محدوده فرودگاه‌ها، خیلی خوب عمل می‌شود.
به گفته وی این مانور برای داخل فرودگاه برگزار شد و همه عوامل اجرایی استان و فرودگاه اصفهان و نهادهایی همچون دستگاه قضائی، پزشکی قانونی، هلال احمر، نیروی انتظامی و سپاه در آن حضور داشتند و مسائل مختلف مورد توجه گرفته شده بود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: اینگونه مانورها توسط سازمان هواپیمایی کشوری در همه فرودگاه‌های کشور به صورت دو سالانه و ۶ ماهه و کوتاه مدت برگزار می‌شود.


استان اصفهان در سیل اخیر خیلی خوب درخشید

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: اصفهان در سیل اخیر و امدادرسانی به حادثه دیدگان خیلی خوب درخشید و امکانات وسیعی را به مناطق سیل زده ارسال کرد.
نجار اضافه کرد: این استان در زمان حاضر هم در سازندگی مناطق سیل زده کشور پا به پای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دیگر دستگاه‌ها اجرایی همکاری می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: مردم استان اصفهان هم کمک‌های خوبی به هموطنان خود در استان‌های سیل زده داشتند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: ۲۵ استان کشور در سیل فروردین امسال بطور همزمان درگیر شده بودند اما این حادثه در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان سخت‌تر و مشقت بار تر بود و این مناطق خسارت بیشتری دیدند.
به گفته وی بیشتر استان‌های کشور درگیر سیل بودند اما حضور استان‌های معین بویژه اصفهان در امدادرسانی به سیل زدگان ضروری بود.
نجار بیان کرد: طرح جامع خطرپذیری سیلاب برای همه مناطق به استان‌های کشور ابلاغ شده اما با توجه به مباحث و مشکلات مالی، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: در صورتی که این طرح توسط استان‌ها و با کمک دولت اجرایی و عملیاتی شود بسیاری از مشکلات و معضلات ما در مورد سیلاب برطرف خواهد شد.
اسماعیل نجار امروز به منظور شرکت در مانور اضطراری امداد و نجات در فرودگاه و شورای هماهنگی مدیریت بحران به استان اصفهان سفر کرد.
مانور «تمرین کامل طرح اضطراری امداد و نجات» با حضور ۲۸۰ نیروی امدادی روز یکشنبه در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان برگزار شد.
فرودگاه اصفهان معین شماری از فرودگاه‌های بزرگ کشور از قبیل مهرآباد و امام خمینی تهران است و هرساله شمار زیادی از فرودهای اضطراری مقصدهای گوناگون هوایی اعم از داخلی و خارجی در آن انجام می‌شود.
۷۱۵۰/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =