۱۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83384635
۰ نفر

برچسب‌ها

راه خلخال - ماسوله بهره برداری می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ پروژه راه سازی خلخال به شهر ماسوله در استان گیلان تا پایان شهریور امسال تکمیل شده و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی راه و شهرسازی استان اردبیل روز یکشنبه در بازدید از عملیات اجرایی پروژه در حال ساخت جاده خلخال - ماسوله در استان گیلان گفت که روند عملیات اجرایی این پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی شده پیش می‌رود.

منصور نجف‌قلیزاده با اشاره به اجرای پروژه‌های راه سازی گردشگری استان به احداث راه محوری شال – ماجولان به ماسوله در خلخال، اومستان داش‌دیبی و راه ارتباطی پیست اسکی شماره ۲ آلوارس اظهار داشت: راه محوری شال – ماجولان – ماسوله که از پروژه‌های شاخص گردشگری می‌باشد و با حمایت مسئولان استانی تا پایان شهریور تکمیل و آماده بهره برداری در حوزه استان اردبیل خواهد بود.

او با بیان اینکه اعتبارات سال ۹۸ راه‌های روستایی استان اردبیل نسبت به اعتبارات سال ۹۷ روند رو به رشدی را نشان می‌دهد، افزود: با پیگیری‌ها و تلاش مدیرکل راه و شهرسازی استان، در سال جاری اعتبارات راه‌های روستایی استان نسبت به ابلاغ اولیه بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی راه و شهرسازی اردبیل به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در بحث راه‌های روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه تأمین قیر رایگان راه‌های روستایی آماده آسفالت از طریق وزارت راه و شهرسازی صورت می‌گیرد لذا در صورت افزایش اعتبارات استانی برای بهسازی و احداث راه‌های روستایی، امکان بهره‌مندی از قیر رایگان نیز که بیش از ۵۰ درصد هزینه آسفالت را به خود اختصاص می‌دهد، افزایش خواهد یافت.

او اظهار داشت: افزایش اعتبارات احداث راه‌های روستایی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها منجر به استفاده بیشتر از قیر رایگان و در نتیجه توسعه مضاعف راه‌های روستایی را به همراه خواهد داشت.

نجف قلیزاده گفت: در سال ۹۸ اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی بالغ بر ۱۸۰ کیلومتر راه روستایی در حال اجرا دارد که بیشتر به جهت عدم تخصیص مناسب و مطالبات پیمانکاران دارای پیشرفت مورد انتظار این اداره نمی‌باشند.

او بیان کرد: در صورت تأمین و تخصیص مناسب اعتبارات در سال جاری، اکثر این پروژه‌ها تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به مساعد شدن شرایط جوی برای اجرای آسفالت راه‌های روستایی، از تکمیل آسفالت راه‌های پنج روستا خبر داد و افزود: تعدادی از راه‌های روستایی نیز برای اجرای آسفالت در حال آماده‌سازی هستند که در صورت مساعدت مالی فرمانداران این تعداد به بیش از ۳۰ روستا افزایش خواهد یافت.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/‌۶۰۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =