حذف ۱۳ نقطه پرتصادف جاده‌ای خراسان شمالی در دولت تدبیر و امید

بجنورد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان در سال ۹۴، حذف ۱۳ نقطه پر تصادف در جاده های این استان مصوب و اجرایی شد.

علی اصغر بدیعی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در دور گذشته سفر کاروان دولت تدبیر به استان در سال ۹۴، حذف ۱۳ نقطه پرتصادف جاده های استان مصوب شد که در این زمینه حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار تامین و هزینه شد.

وی افزود: تامین یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای روکش راه های روستایی از دیگر مصوبه های سفر کاروان تدبیر و امید به استان است که باید ۴۰ درصد از این رقم از منابع استانی و ۶۰ درصد از منابع ملی تخصیص می یافت.

وی اظهار داشت: از منابع استانی حدود ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به دست ما رسید اما از منابع ملی اعتباری پرداخت نشد.

بدیع مقدم خاطرنشان کرد: برای سرعت دادن به اجرای کارهای عمرانی، قیر رایگان به استان اختصاص یافت و اجرای آسفالت جاده ها هم از این قیرها بهره برد.

وی گفت: اجرای مصوبات اجرا نشده، در دست پیگیری است و تحقق آن به قوت خود باقی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی در باره پیشنهادهای این دور از سفر کاروان دولت به استان اظهار داشت: در این سفر حذف نقاط پرحادثه در جاده های استان پیشنهاد می شود.

به گزارش ایرنا، در جاده های خراسان شمالی بیش از ۹۰ نقطه پر حادثه در محورهای استان شناسایی شده است.

بدیعی مقدم اظهار داشت: ایمن سازی و نگهداری راه ها، نگهداری و ایمن سازی پل ها از دیگر پروژه های پیشنهادی ما در این سفر است.

وی خاطرنشان کرد: برای نوسازی ناوگان اتوبوسی و کامیون ها نیازمند حمایت و اعتبارات تسهیلاتی هستیم و تلاش داریم در این سفر، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان نوسازی این ناوگان، مصوب شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی درباره پروژه های قابل افتتاح در سفر ریاست جمهوری به استان گفت: اکنون دو مجتمع خدمات رفاهی و روکش آسفالت ۲۵ کیلومتر راه روستایی در استان آماده بهره برداری شده است.

وی تصریح کرد: اجرای زیرسازی و آسفالت گرم محور قلندرآباد در شهرستان شیروان به طول پنج کیلومتر، اجرای روکش آسفالت گرم محور سولدی در شیروان به طول سه کیلومتر، اجرای روکش آسفالت گرم محور عباس آباد-اسپید در شهرستان اسفراین به طول ۹ کیلومتر و اجرای روکش آسفالت گرم محور پاقلعه- طراقی کرد در شهرستان بجنورد به طول هفت کیلومتر آماده افتتاح شده است.

وی گفت: برای این پروژه ها، ۳۲ میلیارد و ۳۴۷ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مجتمع خدمات رفاهی در محور گرمه-چمن بید با سه میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری و مجتمع خدمات رفاهی در محور فاورج-قوچان با سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان افتتاح می شود.

کاروان دولت تدبیر و امید در سفر استانی به خراسان شمالی در روزهای ۲۳ و ۲۴ تیرماه جاری در این استان حضور خواهد داشت.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد.

۷۱۸۵/‌‬ ۶۰۴۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha