استفاده از خلاقیت نخبگان مسجدی برای ترویج بیانیه گام دوم انقلاب

تبریز - ایرنا - بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان راهبرد تدوین شده توسط رهبری راه آینده کشور را مشخص کرده است و با استفاده از روش‌های هنری و خلاقیت و ابتکار نخبگان مسجدی می توان در جهت ترویج و تبیین مبانی ارزشی و انقلابی و محورهای این بیانیه حرکت کرد.

به گزارش ایرنا، احصای مسئولیت کانون های مساجد در بیانیه گام دوم انقلاب برای اجرا و شروع به حرکت در مسیر اقدام های کاربردی از اقداماتی است که می تواند اثرگذار باشد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی شنبه شب در نشست هماهنگی کانون‌های فعال مساجد استان افزود: تبیین و ترویج محورهای بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شده از اولویت‌های ستاد استانی و کانون فرهنگی هنری مساجد استان است.

محمد هادی نیا گفت: کانون های مساجد استان با نیروهای افتخاری و با کمترین بودجه اقداماتی در حوزه فرهنگ و هنر انجام می‌دهند که اجرای چنین برنامه‌هایی شاید در ساختار اداری ماه‌ها به طول انجامد.

وی با تاکید بر توجه مدیران مسئول کانون های مساجد در ثبت طرح، برنامه و اعضای خود در سامانه بچه های مسجد ادامه داد: هرگونه مساعدت مالی و حمایت از کانون ها بر اساس خروجی ارایه شده از این پورتال ملی است.

وی با اشاره به برنامه های دهه کرامت در سطح کانون های فرهنگی هنری استان یادآوری کرد: از آغاز دهه کرامت برنامه های متنوعی در سطح کانون های فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی سراسر استان و در ٨ کانون سطح استان به صورت ویژه اجرا می شود.

هادی‌نیا، دهه کرامت را فرصتی برای ترویج شادی‌های اهل بیت (ع) و ایجاد نشاط معنوی در جامعه دانست و افزود: محور اصلی برنامه های دهه کرامت با مساجد و بقاع متبرکه بوده و رویکرد مردمی در اجرای این فعالیت ها بیش از پیش مورد توجه است.

در این نشست از ۴ نرم افزار تلفن همراه تولید شده در کانون های فرهنگی هنری مساجد تبریز با عنوان حضرت زهرا (س) در قالب موضوعات نگاهی به زندگانی، القاب، فرزندان، فرمایشات و سیره دخت نبی مکرم اسلام (س) رونمایی شد.

۸۰۲۳/‏۳۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =