دبیرخانه گام دوم انقلاب در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

بیرجند - ایرنا - دبیرخانه گام دوم انقلاب برای رصد برنامه و عملیاتی شدن توصیه‌های رهبری در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی راه اندازی شد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شنبه شب در آیین راه‌اندازی این دبیرخانه و نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با حضور حیدر مصلحی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس برگزار شد، گفت: با استفاده از ظرفیت بیش از ۱۰۰ نفر از روحانیون ممتاز استان برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب جلساتی برگزار می‌شود که تبیین این بیانیه و انسجام روحانیون در این زمینه رو به رشد است.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی بیان کرد: همچنین نشست‌های هفته‌ای در دفتر نماینده ولی فقیه با حضور اساتید، فعالان فرهنگی، فعالان فضای مجازی، روحانیون و دانشجویان برگزار می‌شود و سعی شده است از تمام کسانی که پرچمدار کار فرهنگی و بصیرت هستند در جهت تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری و به خصوص در زمینه گام دوم انقلاب استفاده شود.

وی با بیان اینکه بعد از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب در یوم الله ۲۲ بهمن سال گذشته در ستاد جامع تبلیغ استان برنامه‌هایی برای تبیین این بیانیه در دستور کار قرار گرفت، افزود: نشست‌های تبیین این بیانیه در سه نقطه استان از جمله شهرستان‌های طبس، قاینات و بیرجند با هدف انسجام روحانیون و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و تشریح مسائل بصیرتی با حضور اساتید و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

وی عنوان کرد: هر یک از مجموعه‌های فرهنگی در استان رسالتی بر عهده دارد و متناسب با رسالت خود مأموریت خود را انجام می‌دهند که تاکنون مجموعه‌های مختلف با محوریت نماینده ولی فقیه در استان گام‌های مؤثری در اهداف خود برداشته اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه شورای جامع تبلیغ هر هفته در استان نشست‌هایی برگزار می‌کند، گفت: از برکات این نشست‌ها برگزاری کنگره شهدای روحانیت در سال گذشته بود که ظرفیت‌های مختلف استان برای برپایی این کنگره پای کارآمدند.

۷۵۵۶* ۶۰۵۴