پرداخت بیش از ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، از پرداخت سه هزار و ۶۰۱ میلیارد و ۱۷۴ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی در ۱۱ شهر و شهرستان زلزله زده استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن عزیزی عصر شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این مقدار تسهیلات به ۱۶ هزار و ۴۰۳ طرح پذیرش شده در بانک‌های استان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پرداخت این مقدار تسهیلات موجب ایجاد حدود ۱۷ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه شده است.

عزیزی افزود: سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، اسلام آبادغرب، دالاهو، قصرشیرین، گیلانغرب، روانسر، ماهیدشت، کوزران، جوانرود و پاوه جزو مناطق زلزله زده استان کرمانشاه محسوب می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین تسهیلات اشتغالزایی در سرپل ذهاب پرداخت شده، میزان آن را یک هزار و ۳۰۴ میلیارد و ۵۳۹ میلیون ریال عنوان کرد.

وی گفت: شهرستان‌های ثلاث باباجانی با ۵۶۲ میلیارد و ۵۳۸ میلیون ریال و اسلام آبادغرب با ۴۰۹ میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال تسهیلات دریافتی رده‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

عزیزی همچنین در خصوص فرصت‌های شغلی ایجاد شده نیز گفت: سرپل ذهاب با ۶ هزار و ۲۶۴ فرصت شغلی، اسلام آبادغرب با سه هزار و ۳۹۰ فرصت شغلی و دالاهو با ۲ هزار و ۹۸۴ فرصت شغلی بیشترین اشتغالزایی را داشته‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه همچنین از انعقاد قرارداد با ۱۶ هزار و ۴۰۳ طرح دیگر در بانک‌ها خبر داد و گفت: قرار است بیش از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به صاحبان این طرح‌ها پرداخت شود.

وی در پایان، کل طرح‌های پذیرش شده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در بانک‌ها را ۳۲ هزار و ۴۵۸ طرح عنوان کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش یک هزار واحد تولیدی با ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.
مرکز آمار ایران نرخ بیکاری کرمانشاه در سال ۹۷ را ۱۸.۶ درصد اعلام کرد.‌
‌۷۴۵۸/۸۰۶۶

اخبار مرتبط