آموزش، رفاه و امنیت حجاج قزوینی مورد توجه قرار گیرد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: عوامل اجرایی حج تمتع آموزش مناسک حج به حجاج بیت الله الحرام و رفاه و امنیت آنها را مورد توجه جدی خود قرار دهند.

عبدالمحمد زاهدی عصر شنبه در دیدار با عوامل حج و زیارت استان قزوین که در آستانه تشرف زائران حج تمتع برگزار شد، افزود: کشور میزبان برگزاری حج، عربستان است و باید امنیت و رفاه زائران را تأمین کند اما تجربه ثابت کرده هیچ کشوری مانند ایران ساماندهی مناسبی برای حجاج ندارد.

وی اضافه کرد: دولت جمهوری اسلامی جزئی ترین مسائل از جمله امور بهداشتی و درمانی، غذایی و حمل و نقل زائران را با دقت کامل برای حجاج فراهم می‌کند.

زاهدی ادامه داد: آموزش در خصوص انجام امور شرعی نیز از جمله مواردی است که در حج بسیار مهم بوده و توجه جدی به این مساله در کاروان‌های حج و زیارت قزوین وجود دارد و امیدواریم در طول حج تمتع امسال نیز با قوت بیشتری ادامه یابد.

وی در خصوص پیشنهاد یکی از عوامل حج و زیارت مبنی بر آموزش مناسک حج از طریق ایجاد فضایی شبیه بیت الله الحرام در یکی از نقاط شهر نیز افزود: در شرایط فعلی با توجه به ممنوعیت شروع پروژه جدید در دولت این امکان فراهم نیست اما می‌توان به طور موقت با هزینه کمتری مانند کاری که در مسجد جامع شیراز انجام شده فضایی کوچک را جهت این کار اختصاص داد.

زاهدی افزود: البته برای احداث دائمی اینگونه فضاها نیز می‌توان فضایی را در طرح ساماندهی امامزاده حسین علیه السلام تعریف کرد.

۷۳۸۸*۶۱۰۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =