۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۴
کد خبرنگار: 1435
کد خبر: 83383819
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه گردشگری دریایی اولویت شهرداری های ساحلی استان بوشهر است

بوشهر- ایرنا- با توجه به حمایت های دولت از طرح های گردشگری به عنوان زمینه ساز اشتغال پایدار بویژه در مناطق ساحلی استان بوشهر با ۱۴ شهر بندری یکی از اولویت ها در این مناطق را توسعه گردشگری دریایی تعیین کرده است.

همچنین با توجه به مشکل دفع بهداشتی پسماند در شهرها و روستاهای استان بوشهر و بویژه مناطق همجوار خلیج فارس همه دهیاران و شهرداران این استان ملزم به تکمیل مطالعات طرح‌های جامع در این زمینه و فراهم کردن شرایط لازم برای اجرای این طرح‌ها شده‌اند.

در این ارتباط به گفته مدیر کل دفتر امور شهری استانداری بوشهر بودجه امسال شهرداری این استان هفت هزارو ۸۳۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که نسبت به اعتبار سال گذشته این شهرداری‌ها ۳۳ درصد رشد داشته است.

حمید بردستانی روز شنبه در جمع شهرداران و مسئولان شهرستان دشتی اظهارداشت: ۷۰ درصد رقم بودجه شهرداری‌های استان بوشهر از محل ارزش افزوده است که تاکنون چهار هزارو ۴۸۰ میلیارد ریال آن به حساب شهرداری‌ها واریز شده است.

وی افزود: از مهمترین برنامه امسال شهرداری‌ها کسب در آمد پایدار و استفاده از ظرفیت‌های و مزیت‌های شهرهای استان است که شهرداران باید در زمینه درآمد پایدار و سرمایه گذاری در شهرها برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.

بردستانی اضافه کرد: یکی از مزیت‌های استان بوشهر داشتن ساحل بسیار زیبا و منحصر به فرد است که ۱۴ شهرداری این استان در ساحل دریا واقع شده‌اند و این ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری و ایجاد فضای کسب و کار و اشتغال جوانان و کسب درامد پایدار برای شهرداری‌ها فراهم کرده است.

وی به اجرای مطالعات طرح جامع پسماند در سطح شهرها و روستاهای استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: یکی از اولویت شهرداران و دهیاران استان کمک به تکمیل و اجرای طرح مطالعات پسماند در همه نقاط استان بوشهر که در دست اجراست وهمه شهرداران ودهیاران باید در زمینه اجرای طرح جامع پسماند همکار ی و جدیت لازم را بکار گیرند.

شهردار خورموج مرکز شهرستان دشتی گفت: طرح مطالعات فاز ۲ بوستان مفتون شهر خورموج در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار در دست اجراست که بزودی عملیاتی خواهد شد.

احمد شخیانی افزود: با اجرای این طرح مساحت بوستان مفتون خورموج به ۶۷ هکتار افزایش خواهد یافت و به یکی از بزرگترین بوستان‌های استان بوشهر تبدیل می‌شود که باعث پر کردن اوقات فراغت شهروندان و توسعه گردشگری شهر خورموج خواهد شد.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمیعت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

۷۲۰۶/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =