۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83383738
۰ نفر

برچسب‌ها

رد پای تیم امنیتی رئیس جمهور برزیل در جنجال نیمه نهایی کوپا آمریکا

تهران- ایرنا- فدراسیون فوتبال آرژانتین از شرکت تولید کننده فناروی کمک داور ویدوئی (VAR) که در کوپا آمریکا استفاده می شود، خواست تا در مورد دخالت یا عدم دخالت تیم امنیتی «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری برزیل در دیدار نیمه نهایی این تورنمنت توضیحاتی را ارائه کند.

آرژانتینی‌ها در نیمه نهایی کوپا آمریکا ۲۰۱۹ در ورزشگاه بلو هوریزنته و در برابر چشمان بولسونارو ۲ بر صفر مغلوب برزیل میزبان شدند اما آنها بابت ۲ پنالتی که به سود آنها گرفته نشد به شدت خشمگین شده و مدعی شدند که در این صحنه‌ها باید از کمک داور ویدوئی استفاده می‌شده است.

اما آنچه بیشتر موجب خشم آنان شد این بود که «رودی زامبرانو» داور کلمبیایی دیدار برای اثبات صحت داشتن یا نداشتن ادعای آنان از مشورت و بازبینی ضحنه توسط VAR امتناع کرد.

فدراسیون فوتبال آرژانتین در تارنمای رسمی خود نوشت: اینکه رسانه‌های برزیلی و پایگاه‌های خبری در مورد مشکلات و دخالت احتمالی در سیستم ارتباطی اتاق کنترل کمک داور ویدوئی با داور میدان صحبت می‌کنند، توجه و نگرانی ما را برانگیخته است.

این دومین باری است که فدراسیون فوتبال آرژانتین در مورد بازی نیمه نهایی اعتراض می‌کند؛ آنها اولین بار اعتراض خود را مبنی بر «اشتباهات فاحش و جدی داوری» به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی اعلام کردند.

در ادامه این بیانیه که به امضای «فدریکو بلیگوی» مدیر کمیته داوران فدراسیون فوتبال آرژانتین نیز رسیده، آمده است: براساس نمونه‌های مذکور، این مداخله از سوی تیم امنیتی ژائیر بولسونارو صورت گرفته است.

چهارشنبه هفته گذشته، تارنمای برزیلی گلوب اسپورت گزارش داد که پیش از آغاز بازی نیمه نهایی، مشکلی در سیستم VAR رخ داده و مدعی شد که «سیگنال‌های رادیویی مورد استفاده تیم امنیتی بولسونارو کانال ارتباطی داوران با مرکز کنترل VAR » را تحت تاثیر قرار داده است.

بلیگوی به ۲ صحنه‌ای که خشم آرژانتینی‌ها را بیشتر از تمامی صحنه‌ها برانگیخته، اشاره کرد؛ یکی مربوط به متوقف شدن «سرخیو آگوئرو» توسط «دنی آلوز» کاپیتان برزیل در محوطه جریمه سلسائو که ادامه همان صحنه منجر به گل دوم برزیل شد.

و دیگری در دقایق پایانی بازی رخ داد؛ جایی که دوربین‌های تلویزیونی نشان دادند که «آرتور» هافبک برزیل با کتف «نیکلاس اوتامندی» مدافع آرژانتین را در صحنه بدون توپ دیگری در محوطه جریمه به اصطلاح شارژ کرده است.

زامبرانو داور بازی هیچکدام از این ۲ صحنه را ندید و اعتراض آرژانتینی ها نیز وی را برای بازبینی صحنه توسط VAR مجاب نکرد.

در اعتراض‌های پیشین فدراسیون فوتبال آرژانتین، «کلودیو تاپیا» ریاست این نهاد با انتقاد از رفتار بولسونارو، آن را «نمایشی سیاسی» توصیف کرد که برخلاف مقررات کنمبول و فدراسیون بین المللی فوتبال است.

«لیونل مسی» فوق ستاره آلبی سلسته نیز پس از باخت به برزیل، با انتقاد شدید از داور بازی مدعی شد که «برزیل میزبان است و این روزها آنها در کنمبول زیاد نفوذ دارند.»

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =