هرگونه آتش سوزی، حبس و مجازات نقدی به همراه دارد

بندرعباس-ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی هرمزگان هشدار داد: با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و گرمای شدید و به خطر افتادن پوشش گیاهی، هر گونه اقدام به آتش سوزی در طبیعت جرم محسوب شده، حبس و مجازات نقدی را به همراه دارد.

سرهنگ رحیم اسفندیاری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در صورتی که توسط سهل انگاری هر فردی در جنگل یا مرتع آتش سوزی رخ دهد، مرتکب جرم شده و به حبس از ۲ ماه تا یک سال محکوم می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین هر فردی در تنه درخت جنگلی آتش روشن کند، به حبس از سه ماه تا یک سال و برای هر درخت که مورد حریق قرار گرفته باشد، به پرداختن جریمه نقدی محکوم می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی هرمزگان خاطر نشان کرد: بر اساس مواد ۴۵، ۴۶ و ۴۷ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها، آتش زدن نباتات در مزارع و باغ های داخل یا مجاور جنگل بدون اجازه و نظارت مأموران جنگلبانی ممنوع است.

از مساحت هفت میلیون و۲۰۰ هزار هکتاری استان هرمزگان، شش میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی است که یک میلیون و ۸۰ هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و ۹۳ هزار هکتار مرتع و یک میلیون و ۵۶۵ هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می‌دهد.

۹۹۴۴ /‏۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =