۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 760
کد خبر: 83383455
۱ نفر
شانس زیاد آبه برای پیروزی در انتخابات پیش رو در ژاپن

تهران- ایرنا- یافته های نظرسنجی از ژاپنی ها درباره انتخابات ۲۱ ژوئیه (۳۰ تیر) مجلس مشاوران نشان می دهد، حزب لیبرال دموکرات به رهبری «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن و ائتلاف متحد آن، با اکثریت قاطع در این انتخابات پیروز می شوند.

به گزارش خبرگزاری کیودو، با توجه به اینکه احزاب حاکم و نیز اپوزیسیون برای اصلاح قانون اساسی پس از جنگ به کسب دو سوم اکثریت ۲۴۵ کرسی مجلس مشاوران ژاپن نیاز دارند، این انتخابات مجالی تازه برای آبه فراهم می کند تا قانون اساسی پس از جنگ را اصلاح کند.

طبق نتایج نظرسنجی پنجشنبه و جمعه و تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده از سوی کیودو، انتظار می رود، حزب لیبرال دموکرات و کومیتو، متحد آن، موفق به کسب بیش از ۶۳ کرسی یا اکثریت ۱۲۴ کرسی شود که بر سر کسب آنها رقابت است.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد، حزب لیبرال دموکرات و ائتلاف آن از شانس خوب کسب ۷۷ کرسی برخوردارند.

احزاب حاکم و سایر احزاب طرفدار اصلاح قانون اساسی برای کسب دو سوم اکثریت کرسی های مجالس مشاوران و نمایندگان ژاپن باید در انتخابات ۲۱ ژوئیه، دستکم ۸۵ کرسی را از آن خود کنند.

احزاب مخالف به منظور مقابه موثر با حزب حاکم بدون شکستن آرای حزب مخالف احزاب حاکم، نامزدهای متحد معرفی کردند.

در انتخابات پیش رو، تعداد کرسی های مجلس مشاوران ژاپن از ۲۴۲ به ۲۴۵ افزایش یافت. در مجموع، در انتخابات ۲۱ ژوئیه رقابت بر سر ۱۲۴ کرسی صورت می گیرد. دوره شش ساله ۱۲۱ تن از اعضای این مجلس در ۲۸ ژوئیه خاتمه می یابد و در نتیجه اصلاح ترکیب مجلس مشاوران، ۳ نفر به تعداد آن افزوده شد.

آبه از دسامبر ۲۰۱۲ نخست وزیر و رهبر حزب لیبرال دموکرات ژاپن است و در بین نخست وزیران ژاپن پس از جنگ جهانی دوم، سومین دوره طولانی تصدی نخست وزیری را دارا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =