۱۰ هزار سری جهیزیه در مناطق مرزی کشور توزیع می‌شود

بیرجند - ایرنا - ۱۰ هزار سری جهیزیه با مشارکت آستان قدس رضوی و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران، امسال در ۹ استان مرزی کشور به زوج های نیازمند اهدا می‌شود.

مسئول محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز شنبه در حاشیه آیین توزیع ۲۳۸ سری جهیزیه نوعروسان در خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: از سال ۹۴ تا پایان سال ۹۷، نیز ۱۴ هزار سری جهیزیه در این مناطق توزیع شده است.

سرهنگ حمید برهخت بیان کرد: همچنین در سه سال گذشته ۳۵ هزار پروژه عمرانی در ۴۰ عنوان برنامه توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه انجام شده است.

وی ادامه داد: ساخت مسکن، مساجد، خانه عالم، خانه بهداشت و بیمارستان های صحرایی از عمده این اقدامات است.

وی اضافه کرد: با احداث بیمارستان صحرایی در استان سیستان و بلوچستان، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در منطقه صفر مرزی تحت درمان قرار گرفتند و حتی به بیماران صعب العلاج خدمات ارایه شد.

سرهنگ برهخت اظهار داشت: با هماهنگی و همکاری دفتر مقام معظم رهبری در خصوص آب چابهار و کنارک هم ۹۴۰ پروژه در دست اقدام است که در دو ماه آینده به اتمام و به عنوان هدیه مقام معظم رهبری در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی یادآور شد: همچنین پنج هزار و ۲۵۲ مسکن برای مددجویان سازمان بهزیستی احداث می‌شود که سهم خراسان جنوبی ۶۰۰ واحد است و از ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مسئول محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اجرای طرح در برخی استان ها از جمله خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این طرح با همکاری آستان قدس در استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

وی ادامه داد: برای انجام طرح مذکور تسهیلات بانکی و بلاعوض در نظر گرفته شده است که برای آغاز طرح در خراسان جنوبی نیز امروز نشستی با مسئولان برگزار و برنامه ریزی لازم انجام خواهد شد.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط