کشف ۴۰۰ کیلوگرم تریاک از شبکه سازمان‌یافته قاچاقچیان

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: محموله ۴۰۰ کیلوگرم ماده مخدر تریاک در عملیات مشترک پلیس استان های سمنان و کرمان کشف شد.

سرهنگ عبدالله حسنی روز شنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سمنان در پی انجام اقدام‌های گسترده اطلاعاتی و پیگیری‌های ویژه از انتقال یک محموله موادمخدر در استان کرمان مطلع شدند.

وی افزود: در اطلاعات تکمیلی پلیس مشخص شد این محموله توسط شبکه‌ای سازمان‌یافته از قاچاقچیان از یکی از روستاهای این استان به شهرستان کرمان حمل می‌شود.

حسنی به هماهنگی‌های لازم ماموران انتظامی در سمنان و کرمان و طراحی عملیات مشترک در این راستا اشاره و بیان کرد: یک دستگاه خودروی ۴۰۵ در محور سیرج کرمان شناسایی و در اقدامی ضربتی توقیف و راننده با شلیک تیر هوایی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به کشف ۴۰۰ کیلو و ۲۳۵ گرم ماده مخدر از نوع تریاک در این عملیات، گفت: در این عملیات ماموران چهار قاچاقچی دستگیر و دو دستگاه خودروی پراید و پیکان را نیز در همین خصوص توقیف کردند.

در سال ۹۷ بیش از هشت تن و ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان سمنان کشف شد.

در سه ماه اول امسال نیز چهار تن و ۶۲۰ کیلوگرم مواد کشف و ۷۷۱ نفر نیز شامل حامل، نگهدارنده و توزیع کننده در استان دستگیر شده اند که از این مجموع ۲۳۴ نفر خرده فروش مواد مخدر بودند.

۷۳۴۲ م / ‏۷۴۰۸

برچسب‌ها