۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83383370
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جذب ۸۹ درصدی اسناد خزانه در استان کرمان

کرمان - ایرنا- به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از مجموع ۶۱۱ میلیارد تومان اسناد خزانه این استان ۵۴۲.۱ میلیارد تومان معادل ۸۹ درصد جذب شده است.

به گزارش ایرنا، جعفر رودری روز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان با اشاره به اینکه ۶۹.۳ میلیارد تومان از اسناد خزانه باقی مانده و هنوز تعیین تکلیف نشده است اظهار داشت: ۶۱۱ میلیارد تومان از تخصیص اعتبارات استان مربوط به اسناد خزانه ای بوده که تاریخ آنها مربوط به سال های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به تاکید استاندار کرمان مبنی بر جذب این اسناد، عنوان کرد: بالاترین رقم هایی که وجود دارد اما جذب نشده است مربوط به شهرداری کرمان ۱۷.۸ میلیارد تومان، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کرمان ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، دانشگاه علوم پزشکی ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و میراث فرهنگی ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

رودری اظهارداشت: شهرک های صنعتی، حوزه های علمیه، برق منطقه ای، دانشگاه هایتک، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، دانشگاه های علوم پزشکی سیرجان و جیرفت، شهرداری سیرجان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امور عشایری کرمان و جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان نیز رقم هایی بالاتراز ۵۰۰ میلیون تومان اسناد خرانه داشته اند که تاکنون جذب نشده است.

وی یادآور شد: از مجموع اعتبارات سال گذشته، به جز اعتبارات ۲۷ صدم ورزش سایر موارد جذب شدند و مشکل خاصی نداشتند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به موضوع قیر رایگان نیز اشاره و بیان کرد: سهمیه بندی ماهانه قیررایگان ابلاغ شده و مقرر شده که دستگاه های اجرایی ذیربط در این رابطه پیگیری های لازم در سطح کشوری را داشته باشند.

رودری در ادامه پیرامون بودجه ۹۸ استان کرمان، گفت: بودجه هزینه ای که مربوط به ۳۳ دستگاه مشمول نظام بودجه ای است، ابلاغی به استان ۵۶۵.۷ میلیارد تومان است که تخصیص سه ماهه تاکنون ۱۳۴.۱ میلیارد تومان معادل ۲۳.۷ درصد است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان خردادماه حقوق ها پرداخت شده و مشکل خاصی وجود ندارد، گفت: به دلیل افزایش حقوق ها فشار بر سایر دستگاه ها وجود دارد که از طریق مرکز پیگیری می کنیم اگر قابل ترمیم باشد، اتفاق بیفتد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: یک هزار و ۷۴۴ میلیارد تومان ابلاغی تملک دارایی‌های سرمایه ای است که ۳۶۴.۶ میلیارد تومان معادل ۲۰.۱۹ درصد (از کل) تخصیص داده شده است.

وی افزود: درصد تخصیص براساس منابع توزیع شده در استان کرمان از اعتبارات تملک دارایی حدود ۲۹ درصد است و بخشی مربوط به اعتبارات توازن ملی است که قسمتی از آن هنوز توزیع نشده است.

۷۴۴۰ / ۵۰۵۴

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha