۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 83383246
۰ نفر

برچسب‌ها

فقر سرانه ورزشی برای بانوان فراشبند در حد ۲ دهم مترمربع

شیراز-ایرنا- بانوان شهرستان گرمسیری فراشبند، توانمندی های خوبی در زمینه ورزش دارند اما کمبود شدید زیر ساخت ها و تجهیزات استاندارد آنان را دچار فقر سرانه فضای ورزشی کرده طوری که کمتر از ۲ دهم متر مربع است.

معاون اداره ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان فراشبند اعلام کرد: فعالیت در حوزه ورزش بانوان بسیار پیچیده است چرا که در کنار هدف اصلی ما که همان تامین، سلامت بانوان است باید بکوشیم در حوزه ورزش قهرمانی و همگانی هم گام های موثرتری برداریم.

ملیحه اکبریان شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان داشت: تقویت کلاس های آموزشی و پرورش مربیان و داوران، توسعه فرهنگ عمومی در خصوص حضور بانوان در ورزش، ارتقای هیات های ورزشی بانوان، تقویت همه جانبه بانوان ورزشکار روستایی و عشایری، توجه جدی به پایه ها و استعدادیابی و حضور خیرین در ورزش از جمله برنامه ها و ماموریت های اداره ورزش و جوانان شهرستان فراشبند است.

وی موانع توسعه ورزش بانوان در فراشبند را متعدد و پیچیده توصیف کرد و ادامه داد: از هر روشی برای افزایش سطح ورزش استفاده می شداما به بن بست های جدی و تاسف بار می رسیدیم از این رو با انجام کارهای مطالعاتی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، مالی و معیشتی به این نتیجه رسیدیم که سه عامل از سایر علت ها برجسته تر هستند که شامل عوامل فرهنگی، اجتماعی و زیرساختی است.

اکبریان بیان کرد: در هر سه حوزه اقدامات جدی انجام داده ایم و برای رفع موانع اجتماعی با خانواده ارتباط موثری بر قرار کردیم و از آنها خواستیم در این امر مشارکت داشته باشند.

معاون اداره ورزش و بانوان فراشبند اظهار کرد: با ساخت مجموعه ورزشی ویژه بانوان، طی سه سال بانوان ورزشکار سازمان یافته در این شهرستان رشد صد در صدی داشتند که می توان به حضور ورزشکاران در اردوی های تیم ملی به ویژه در رشته ووشو اشاره کرد.

اکبریان گفت: برای بهتر شدن آینده ورزش فراشبند با رفع و مشارکت جدی مردم و همکاری مسئولین گره خورده است و بیشترین زمان کاری ما را توجیه برخی از مسئولان اداره ها می گیرد که حتی با قدم های ساده مدیریت ستادی در ورزش و جوانان آشنا نیستند و اداره ورزش و جوانان فراشبند نیازمند وحدت رویه و نگاه همگانی و ستادی دستگاه های اجرایی به ورزش است.

فراشبند در ۱۶۴ کیلومتری جنوب غربی شیراز است.

۹۶۰۰ /‏۱۸۷۶‬

برچسب‌ها

اخبار مرتبط