۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۰
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83383245
۰ نفر

برچسب‌ها

 یک واحد غیرمجاز تولید داروهای گیاهی در تفت پلمب شد

یزد - ایرنا - کارشناس حوزه نظارت بر امور مکمل، فراورده‌های طبیعی و سنتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از پلمب یک واحد تولید داروهای گیاهی و ترکیبات دست ساز بدون مجوز و با ادعاهای درمانی خاص در شهرستان تفت خبر داد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، شهاب سلامتی افزود: این واحد تولیدی غیرمجاز که شبکه تولیدی قوی همراه با وب سایت فروش محصولات راه اندازی و اقدام به ساخت انواع دمنوش، عرقیات، داروهای ترک اعتیاد، انواع ماسک‌های گیاهی، شراب حلال، داروهای سقط جنین، به صورت کپسول‌های دست ساز، پماد، ضماد و شربت در شرایط بهداشتی بسیار نامناسب نموده بود.

وی اظهار داشت: از این واحد غیرمجاز تعداد ۴۲۰ بسته مواد اولیه تولیدی و حدود یکهزار قطعه انواع داروهای گیاهی، قرص و کپسول کشف و ضبط و این واحد با همکاری اماکن، نیروی انتظامی و نیروهای بهداشتی پلمپ شد.

این کارشناس تاکید کرد: عطاری ها مجاز به عرضه هیچگونه دارو و قرص، انجام حجامت، جا انداختن مفصل و درمان سوختگی نمی باشند مگر عرضه گیاهان دارویی به صورت خشک و نه به صورت کپسول بدون هیچگونه ادعای دارویی و درمانی و همچنین عرضه عرقیات گیاهی که دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو هستند.

سلامتی تصریح کرد: واحدهای عطاری حتماً باید دارای پروانه کسب از صنف عطار و حناساب باشند و متصدی عطاری هم باید کارت بهداشت را از مراکز مربوطه دریافت کند.

وی یادآور شد: معاونت غذا و دارو ضمن هشدار نسبت به مصرف هرگونه محصولات و گیاهان دارویی و با ادعاهای خاص و بدون مجوز از سازمان غذا و دارو از شهروندان خواست در صورت مشاهده این قبیل محصولات در عطاری های و سایر مراکز عرضه، مراتب را از طریق شماره ۸۵۰۶-۳۶۲۳ و داخلی ۲۲ به این معاونت گزارش دهند.

۲۰۸۸/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =