۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1061
کد خبر: 83383189
۰ نفر

برچسب‌ها

زرینچه در تمرین استقلال معرفی شد

تهران- ایرنا- جواد زرینچه سرپرست جدید تیم فوتبال استقلال در تمرین امروز شنبه آبی به سایر بازیکنان و اعضای کادرفنی معرفی شود.

تمرین تیم فوتبال اسقلال تهران از ساعت ۱۰ امروز شنبه در ورزشگاه تهرانسر آغاز شد و زرینچه که اخیراً به عنوان سرپرست این تیم به جای «اصغرحاجیلو» انتخاب شده بود، به سایر اعضای کادرفنی و بازیکنان معرفی شد.

«آندره استارماچونی» سرمربی ایتالیایی آبی پوشان در خصوص انتخاب زرینچه به عنوان سرپرست تیم استقلال گفت: خیلی خوشحال هستم که او به عنوان یکی از باتجربه‌ترین بازیکنان از نظر بازیکنی، مدیریتی و مربیگری در کنار ما است هستند و امیدوارم با زرینچه سال خیلی خوبی را تجربه کنیم.

«هادی مباشری» معاون باشگاه استقلال نیز در این مراسم اظهار داشت: از زحمات اصغر حاجیلو تشکر می کنم و امیدوارم با همکاری بین زرینچه با کادرفنی و بازیکنان سال خوب و موفقی را پشت سربگذاریم.

وی افزود: جواد را استاد می‌دانم. زیرا او در دوران بازیکنی در استقلال و تیم ملی و هم در دوران مربیگری مثل یک استاد بود. امیدوارم همه دست در دست هم دهیم تا علاوه بر غلبه بر مشکلات، نتایج خوبی را کسب کنیم.

پس از پایان مراسم معارفه زرینچه، تمرین استقلال پیگیری شد و بازیکنان کارهای بدنسازی و استقامتی را در دستور کار قرار دادند. فرشید باقری تنها غایب تمرین بود.

در نیمه اول دهه ۶۰ یک جوان ۱۸ ساله خوش آتیه در ژاندارمری تهران ظاهر شد. جواد زرینچه. با بدنی آماده و دوندگی خیره کننده او از همان ژاندارمری نظر مربیان تیم ملی را به خود جلب کرد و در ۲۱ سالگی با پیراهن تیم ملی ظاهر شد. او پس از استعفای ۱۴ ستاره تیم ملی در جلوی کویت ایستاد و دیگر سمت راست تیم ملی را رها نکرد.

بازی در کشاورز تهران

زرینچه جذب کشاورز تهران شد و سه فصل در کشاورز توپ زد. در جام ملت های آسیا با مجید نامجومطلق یک سمت راست مرگبار و ویرانگر برای تیم ملی تدارک دید. حس همکاری این دو مانند تله پاتی بود. هر دو چشم بسته همدیگر را می دیدند و نامجومطلق بارها با پاس های خود زرینچه را در موقعیت ارسال توپ قرار می داد.

این دو نفر که هم سن و سال هم بودند در استقلال نیز در کنار هم به بازی گرفته شدند. دست سرنوشت در سال ۶۸ او را راهی استقلال تهران کرد تا جانشین شاهین بیانی شود و در کنار مجید نامجومطلق همان زوج تیم ملی را در سمت راست استقلال نیز تشکیل دهند.

قهرمانی با استقلال

او با استقلال به مقام قهرمانی لیگ ایران و همینطور به افتخار بزرگ قهرمانی آسیا دست یافت. زرینچه در تیم علی پروین که فاتح بازی های آسیایی پکن شد نیز حضور داشت. پس از قهرمانی در پکن و ناکامی های پیاپی در جام ملت های ۹۲ و همین طور شکست در رسیدن به جام جهانی ۹۴ آمریکا زرینچه در آستانه ۳۰ سالگی از کادر تیم ملی خط خورد! مایلی کهن با دلایلی عجیب نعیم سعداوی را بر او ترجیح داد. مایلی کهن پس از جام ملت های ۹۶ و نمایش نه چندان متقاعد کننده سعداوی باز هم به زرینچه روی خوش نشان نداد و ترجیح داد در سیستم ۲-۵-۳ از مهدوی کیای ۲۰ ساله در نقش پیستون راست استفاده کند.

پس از گره خوردن صعود ایران و کنار رفتن مایلی کهن، زرینچه به همراه نامجومطلق و پاشازاده در فهرست بازیکنان گروه نجات وارد کادر تیم ملی شدند. زرینچه در بازی با ژاپن و سپس دو بازی سرنوشت ساز با استرالیا در تهران و ملبورن در دفاع راست ظاهر شد و مهدوی کیا در یک پست جلوتر. دست تقدیر موجب شد تا پس از صعود به جام جهانی زرینچه به عنوان دفاع راست تیم ملی و در ۳۲ سالگی افتخار بازی در جام جهانی فرانسه را پیدا کند، هر چند یار قدیمی اش نامجومطلق نتوانست وارد کادر ۲۲ نفره تیم ملی شود.

بازی با آمریکا

اوج درخشش زرینچه در بازی با آمریکا بود. در سیستم ۲-۵-۳ توسط جلال طالبی او هافبک راست بود و میناوند هافبک چپ. در خط میانی نیز مثلث باقری و استیلی و مهدوی کیا حضور داشتند و منصوریان روی نیمکت بود. او در بازی با آمریکا مهمترین نفوذ و بهترین سانتر خودش را نه برای علی دایی، که برای حمید استیلی انجام داد تا گل خاطره انگیز ما شکل بگیرد.

سبک بازی

زرینچه ۱۲ فصل برای استقلال بازی کرد. پس از بازگشت از جام جهانی ۹۸ و در سال هایی که دیگر سرعت و قدرت جوانی اش را نداشت، ترجیح داد در نقش بازی ساز در سیستم ۲-۵-۳ ظاعر شود. (همانطور که همتای سرخ پوشش یعنی مجتبی محرمی نیز در پرسپولیس در همین پست ظاهر شد).

هوشمندی و درک او از روند بازی، او را در این پست نیز نسبتاً موفق نشان داد. زرینچه در ۳۶ سالگی از فوتبال کناره گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =