برنامه‌های دهه‌کرامت به‌صورت ویژه دستور کار کانون‌های مساجد باشد

بندرعباس- ایرنا- مدیر ستادهماهنگی کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد هرمزگان گفت: اجرای برنامه‌های دهه کرامت باید به‌صورت ویژه در دستور کار کانون‌های فرهنگی‌وهنری قرار گیرد.

حجت‌الاسلام احمد پهلوانی روز شنبه در آئین افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در مسجد علی‌بن‌ابیطالب (ع) شهر سردشت، اظهار داشت: تقارن دهه‌کرامت با اجرای طرح اوقات فراغت، فرصت مناسبی است که کانون‌ها با بهره‌گیری از این فرصت، نوجوانان و جوانان را با سیره و معارف اهل‌بیت (ع) آشنا سازند.

وی ادامه داد: کانون‌های مساجد پس از ۲۵ سال با تصویب شورای انقلاب فرهنگی دارای اساسنامه شدند و این امر موجب شده است تا اختیارات کانون‌های فرهنگی هنری در فعالیت‌ها گسترش یابد.

مدیر ستادهماهنگی کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد هرمزگان بیان داشت: درگاه ثبت فعالیت‌های اوقات فراغت، جهت ساماندهی فعالیت‌های این طرح در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد راه اندازی شده است.

به گفته پهلوانی، درگاه ثبت فعالیت‌های اوقات فراغت در سامانه بچه‌های مسجد بارگذاری شده و مدیران کانون‌ها می‌توانند با مراجعه به صفحه شخصی کانون فرهنگی و هنری مسجد در سامانه بچه‌های مسجد نسبت به ثبت فعالیت‌های خود در شش محور فعالیت‌های قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، هنری، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتاب‌خوانی و فعالیت‌های اجتماعی اقدام کنند.

وی ادامه داد: واریز سرانه به حساب کانون‌ها در دور جدید سیاست‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز بر اساس ثبت فعالیت‌ها در سامانه بچه‌های مسجد انجام می‌شود.

پهلوانی آموزش‌های ویژه توانمندسازی ارکان کانون‌های فرهنگی هنری، اردوهای آموزشی درون و برون استانی را از ویژگی‌های اوقات فراغت امسال کانون‌های فرهنگی هنری استان عنوان کرد.

هم‌اکنون ۸۰ کانون فرهنگی هنری و هنری در مسجدهای شهرستان بشاگرد فعالیت می‌کنند.

۹۸۸۷/‏‬ ۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =