جودوکار زن ایران: فرصت دادن به زنان باعث درخشش آنها می‌شود

تهران- ایرنا- عضو تیم جودو کارگران گفت: حمایت ها و فرصت دادن به زنان سبب می شود آنها در میادین بین‌المللی صاحب تجربه شده و درآینده نزدیک نیز بدرخشند.

«سحر چغلوند» در رقابت های جهانی کارگری به میزبانی اسپانیا موفق شد به مدال طلای وزن به علاوه ۷۸ کیلوگرم در رشته جودو برسد تا برای نخستین بار در تاریخ جودوی زنان ایران، یک بانوی ملی پوش در رویداد جهانی صاحب مدال طلا شود.

قهرمانی چغلوند بازتاب زیادی داشت تا آنجا که «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قهرمانی ملی پوش جودوی زنان را تبریک گفت.

چغلوند امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگاراعزامی ایرنا گفت: پیام شریعتمداری و توجه وی به ورزشکاران زن کارگر سبب دلگرمی شد و امیدوارم این حمایت ها از زنان کارگر وزشکار ادامه یابد.

وی در خصوص رقابت های جهانی اسپانیا اظهارداشت: برای نخستین بار جودوی زنان کارگری ایران فرصت حضور در مسابقات جهانی را پیدا کردند و در ۴ وزن اعزامی صاحب یک طلا، یک نقره و دو برنز شدیم.

چغلوند ادامه داد: خوشحالم به عنوان یک زن محجبه و مسلمان مسابقه دادم و توانستم با شکست رقبا صاحب مدال طلا شوم.

جودوکار تیم کارگران زنان ایران با تشکر از «جواد رمضی» رئیس فدراسیون ورزش های کارگری افزود: فدراسیون برای اعزام ما تلاش زیادی انجام دادند و «سعید قمی» و «پوراسفندیار» به عنوان اعضای کادرفنی برای این موفقیت زحمت کشیدند که جای قدردانی دارد. همچنین خانم فروتن نایب رئیس انجمن جودوی کارگری و خانم دانشور نایب رئیس زنان فدراسیون کارگری تلاش بسیاری برای برگزاری اردوها انجام دادند که بسیار ارزشمند بود. البته من کارمند شرکت مهراز سازه کاسیت هستم واز همکاری محل کارم برای حضور در اردوها و مسابقات جهانی تشکر می کنم.

او درباره همکاری اش با فدراسیون جودو هم گفت: فدراسیون جودو از من دعوت کرد که به عنوان سرمربی نوجوانان همکاری کنم که به دلیل حضور در رقابت های جهانی کارگری میسر نشد. امیدوارم در آینده این همکاری میسر شود. زیرا علاقه دارم تجربه ۱۰ ساله خود را که از سال ۸۴ تا ۹۴ در تیم ملی بوده در اختیار جوان ها قرار دهم.

شمشین دوره بازی‌های جهانی ورزش کارگری و آماتوری از روز سه‌شنبه ۱۱ تیرماه (دوم جولای) در شهر تورتوسای اسپانیا آغاز شد و ۳ هزار ورزشکار از ۴۲ کشور جهان به مدت ۶ روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

کاروان ایران با ۱۴۰ ورزشکار در ۹ رشته و در قالب ۱۶ تیم در این بازی‌ها شرکت کرده است.

در این کاروان ۱۱ تیم از مردان و ۵ تیم از زنان حضور دارند که تیم جودوی زنان و شنای مردان برای نخستین بار به این مسابقات اعزام شده است. تیم زنان در رشته‌های دوومیدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانگ و مردان نیز در رشته‌های دوومیدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانگ در دو تیم، کاراته، والیبال ساحلی در دو تیم، کشتی ساحلی و کشتی فرنگی و شنا به مسابقات اعزام شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =