زمینه اعزام نیروهای کار از فارس به قطر فراهم می‌شود

‌شیراز- ایرنا- سفر هفته گذشته استاندار فارس و هیات همراه به کشور قطر دستاوردهای متعددی در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشت که یکی از این دستاوردها فراهم شدن شرایط و زمینه برای اعزام نیروهای کار از این استان به کشور قطر بود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در جریان این سفر به همین منظور جلسه‌ای با وابسته کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور قطر برگزار شد که در آن جلسه موانع اعزام و اشتغال به کار نیروهای استان فارس به شکل خاص مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تشکیل کمیته کاری بین استان فارس و طرف قطری پیگیری شود و در گام نخست، اقدام لازم برای ایجاد یک کاریابی بین المللی با تمرکز بر کشور قطر و همکاری مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران انجام شود.

او اظهار داشت: اعلام آمادگی استان فارس برای حضور در بازار کار کشور قطر، اخذ موافقت طرف قطری در خصوص در اختیار گذاشتن ۲ غرفه در بندر الرویس برای بخش تعاون و تعاونی های مرزنشین و هماهنگی در خصوص شرکت ویژه بخش تعاون فارس در نمایشگاه های برگزار شده در قطر از دیگر دستاوردهای مهم این سفر بود.

مختاری بیان کرد: با توجه به هماهنگی‌های قبلی انجام شده با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین توسعه کارآفرینی و اشتغال و امور استان‌های این وزارتخانه و مدیران ستادی ذی ربط و با توجه به مدیریت، برنامه ریزی‌ها و تدابیر استاندار فارس، در طول این سفر و در جریان دیدار با مقامات کشور قطر، ضرورت همکاری طرفین در تمام امور بویژه امور اقتصادی مورد تاکید قرار گرفت و طرف قطری هم موافقت خود را مبنی بر تشکیل یک کمیته کاری در این زمینه اعلام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، در خصوص بازدید از بندر الرویس قطر هم گفت: در این بازدید که به ریاست معاون امور اقتصادی استانداری انجام شد موفق شدیم موافقت طرف قطری را برای اختصاص ۲ غرفه از مجتمع تازه تاسیس بندر الرویس برای بخش تعاون به ویژه تعاونی مرز نشینان جلب کنیم تا بخش تعاون فارس بتواند از این ظرفیت جدید استفاده کند.

مختاری، با اشاره به مشکلات موجود بخش تعاون در حوزه بازار یابی فروش افزود: در جریان این سفر جلسه‌ای هم با مدیر برگزاری نمایشگاه های قطر برگزار و مقرر شد بخشی از ظرفیت نمایشگاه قطر برای بخش تعاون فارس در نظر گرفته شود.

استاندار فارس در جریان سفر سه روزه خود به کشور قطر، ضمن بازدید از پروژه‌هایی همچون قطار شهری و ورزشگاه‌های احداث شده برای مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲، با نخست وزیر و وزیر کشور قطر، وزیر شهرداری‌ها و محیط زیست قطر و همچنین تجار و بازرگانان ایرانی مقیم قطر دیدار کرد.

۶۱۲۲ /‏۱۸۷۶‬

اخبار مرتبط