دولت تدبیر و امید ۱۷ هزار شغل در بخش صنعت سمنان ایجاد کرد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید حدود ۱۷ هزار نفر در بخش صنعت و معدن استان اشتغال یافتند.

بهروز اسودی روز شنبه به خبرنگاران در سمنان اظهارداشت: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید ۹۴۸ پروانه بهره برداری در بخش صنعت استان سمنان با سرمایه گذاری بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد ریال صادر شد.

وی با اشاره به سهم اشتغالزایی این تعداد پروانه صنعتی در استان سمنان، بیان کرد: ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر با صدور این تعداد پروانه بهره برداری که در واقع همان سرمایه گذاری تحقق یافته است، مشغول به کار شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: پنج هزار و ۷۶۷ فقره جواز تاسیس با پیش بینی اشتغالزایی ۱۴۱ هزار نفر و ۲۰۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صادر شد.

دستاورد دولت تدبیر و امید در بخش معدن سمنان

اسودی، به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش معدن استان سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: در این مدت، ۳۰۶ فقره پروانه اکتشاف و تعداد ۲۲۱ فقره گواهی کشف در بخش معدن صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت‌، معدن، تجارت استان سمنان با بیان اینکه یک هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال در بخش معدن سمنان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون سرمایه گذاری شد، ابراز داشت: ۳۲۵ فقره پروانه بهره برداری معدن در این مدت صادر که زمینه اشتغال حدود ۲ هزار و ۳۲۰ نفر در این استان فراهم شد.

استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر، ۲ هزار و ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۶۰۸ معدن فعال دارد.

۹۸۹۱/‏۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها