عملیات اجرایی نواحی صنعتی موران و انگوت شهرستان گرمی مغان آغاز شد

اردبیل - ایرنا- عملیات اجرایی نواحی صنعتی موران و انگوت شهرستان گرمی مغان روز شنبه در آیینی با حضور معاون وزیر صمت آغاز شد.

به گزارش ایرنا، محسن صالحی نیا معاون وزیر صمت در این آیین گفت که ایجاد نواحی صنعتی در مناطق محروم مورد توجه دولت می باشد زیرا ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی در این نواحی نقش بسزایی در رشد و توسعه صنعت، ایجاد اشتغال و محر ومیت زدایی دارد.

وی پیشرفت صنایع کوچک و متوسط در مناطق محروم را حائز اهمیت دانست و افزود: در زمان های گذشته وابستگی ایجاد صنایع از جمله خرید ماشین آلات و دانش تکنولوژی به خارج از کشور بسیار زیاد بود ولی هم اکنون بیشتر کارها در داخل کشور انجام می شود و تجربیات بسیار ارزشمندی در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران وجود دارد که با استفاده از آنها و ظرفیت های منطقه ای، می توان در جهت ظرفیت سازی مناسب برای ایجاد صنایع استفاده کرد.

او تاکید کرد که اگر امکانات زیرساختی را در کشور فراهم و با ایجاد تسهیلات مناسب باعث افزایش سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای صنعتی در کشور شویم، شاهد رشد و شکوفایی مناطق محروم خواهیم بود و برای تحقق این امر، سازمان صنایع کوچک نیز به نوبه خود تمام تلاش خود را به نحو احسن انجام خواهد داد.

صالحی نیا با اشاره به سهم ۲ درصدی استان اردبیل از تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی کشور، بیان کرد: بیش از ۸۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی در سطح کشور وجود دارند که از این تعداد ۱۹ شهرک و ناحیه صنعتی در اردبیل قرار دارند.

او با بیان اینکه در استان اردبیل شرکت هایی وجود دارند که در زمینه تولید ماشین آلات بسته بندی و سایر تولیدات، سرآمد کشورهای منطقه می باشند، خاطر نشان کرد: شکوفایی استعداد و ظرفیت های بالای بخش کشاورزی و صنعتی در استان، مستلزم ایجاد زیرساخت های لازم در آن می باشد که با احداث نواحی صنعتی جدید و به دنبال آن ایجاد صنایع تبدیلی و صنعتی می توان زمینه اشتغال و آبادانی در این منطقه از کشور را به همراه آورد.

وی ضمن تشکر از از اهالی منطقه موران و انگوت که زمین خود را در اختیار شهرک های صنعتی قرار داده اند تا در آن ناحیه صنعتی ایجاد شود، ابراز امیدواری کرد تا با شکل گیری و آغاز بکار این نواحی شاهد رشد و شکوفایی هر چه بهتر این مناطق باشیم.

میرحمایت میرزاده، نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز حمایت از ایجاد شهرک ها و نواحی صنعتی جدید را یکی از برنامه های مهم نمایندگان استان برشمرد و با توجه به ایجاد تاسیسات و امکانات لازم، شهرک های صنعتی را مکان بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران بیان کرد.

ناحیه صنعتی انگوت ۲۶ هکتار و ناحیه صنعتی مرزی موران ۳۲ هکتار مساحت دارند. شهرستان گرمی مغان در ۱۱۰ کیلومتری شمال اردبیل واقع است.
۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =