استاندار خراسان رضوی بر راه اندازی ۲۰ دفتر تسهیلگر در حاشیه مشهد تاکید کرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: ۲۰ دفتر توسعه تسهیلگری در حاشیه مشهد باید توسط شهرداری این شهر تا پایان مهر ماه امسال به صورت کامل راه اندازی شود و فعالیت خود را آغاز کند.

علیرضا رزم حسینی روز شنبه در نشست ستاد باز آفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف شهری خراسان رضوی افزود: تاکنون هشت دفتر تسهیلگری در حاشیه شهر مشهد دایر شده اس: و این ۲۰ دفتر هم باید هر چه سریعتر در ۲۰ محله این مناطق مستقر و کار خود را برای رفع مشکلات شهری آغاز کنند.

وی ادامه داد: یک میلیون نفر در ۶۶ محله در حاشیه شهر مشهد سکونت دارند که طبق بررسی های شهرداری این کلانشهر ۲۰ محله در اولویت بازآفرینی هستند.

استاندار خراسان رضوی گفت: شهرداری مشهد بازآفرینی پنج محله هدف مناطق شهری این شهر را به صورت آزمایشی آغاز کند تا ضعف ها و قوت های این طرح شناسایی و رفع شود.

رزم حسینی افزود: آسیبهای اجتماعی بیماریهای مزمن چند دهه است که باید توسط دستگاههایی که در این حوزه فعالیت می کنند در تمام استان شناسایی و حل شوند.

شهردار مشهد نیز در این نشست گفت: دفاتر تسهیلگری، به عنوان نهاد و مرکز توسعه محله در ۲۰ منطقه در حاشیه شهر مشهد راه‌اندازی می‌شود که تاکنون هشت دفتر کار خود را آغاز کرده است.

محمدرضا کلایی افزود: راه‌اندازی دفاتر تسهیلگری بازآفرینی فضاهای شهری و نوسازی در حاشیه شهر مشهد برای بازسازی و احیاء بافت‌های فرسوده و ناکارآمد است.

وی ادامه داد: دفاترتسهیلگر به عنوان مشاور و حلقه واسط مدیریت شهری و مردم عمل می کنند و می توانند به عنوان نهاد و مرکز توسعه محلات تاثیر گذار باشند.

۸۰۰۵/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =