بمب تخریبی 2 شب پیش زاهدان در صورت انفجار تعدادی از مردم را قتل عام می‌کرد

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تروریست ها تصمیم داشتند ابتدا با انفجار بمب صوتی باعث تجمع شهروندان شوند و پس از حضور افراد عادی بمب تخریبی دوم را منفجر کرده و جمع زیادی از شهروندان بیگناه را به شهادت برسانند اما هوشیاری ماموران انتظامی مانع وقوع این حادثه شد.

سردار محمد قنبری روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح انفجار بمب صوتی ۲ شب پیش در زاهدان پرداخت و اظهار داشت: در جریان انفجار این بمب صوتی یک بمب تخریبی قوی دیگر مملو از مواد منفجره تی‌انتی که در داخل یک دیگ زودپز جاساز شده بود توسط نیروهای انتظامی خنثی شد.

وی تصریح کرد: تروریست‌ها همراه این بمب تخریبی که در مقابل درب منزل مسکونی یکی از شهروندان کار گذاشتند مقادیر زیادی ترکشهای آهنی و ساچمه قرار داده بودند که در صورت انفجار می توانست تعداد زیادی از شهروندان را شهید کنند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در گام نخست پس از تخلیه ساکنان منطقه، کنترل از راه دور بمب تخریبی از کار انداخته و سپس با مجاهدت نیروهای چک و خنثی ناجا این بمب خنثی شد.

وی با بیان اینکه سرنخ‌هایی از عوامل این حادثه به دست آمده است، اظهار داشت: اینگونه عملیات‌ها هیچ گونه ارزش نظامی ندارد و تنها انعکاس این حوادث وجهه استان را منفی جلوه می‌دهد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: گروهک‌های تروریستی که ادعای دفاع از مردم را دارند عملاً در جریان بمب گذاری ۲ شب پیش ضدیت خود با مردم عادی را اعلام کردند.

سردار قنبری با بیان اینکه حوادث اخیر هیچ گونه خسارت جانی وارد نکرده و گروهک تروریستی به اهداف شوم خود نرسیده است گفت: در رابطه با انفجار بمب صوتی چند روز پیش زاهدان ۲ نفر دستگیر و در اختیار دستگاه قضایی قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: موضوعات اخیر اتفاق افتاده در استان جزو موارد پیش پا افتاده و بی ارزش نظامی است اما هدف تروریست‌ها مستقیماً ضربه زدن به مردم سیستان و بلوچستان است و می خواهند این استان در نگاه عامه مردم امنیتی و خطرناک جلوه داده شده و مانع ورود سرمایه گذاران بخشی خصوصی و طبیعتاً مانع پیشرفت استان شود.
 

کشف ۳۵ تن انواع موادمخدر در سه ماه امسال

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تشریح عملکرد سه ماه نخست ماموران انتظامی استان گفت: ۳۵ تن انواع مواد مخدر در عملیات‌های مختلف نیروی انتظامی از ابتدای امسال تا پایان خرداد در این استان کشف شده است.

وی افزود: ۲۸ باند بزرگ مواد مخدر در این استان توسط نیروی انتظامی شناسایی و متلاشی شده و هشت نفر قاچاقچی در درگیری مسلحانه با پلیس به هلاکت رسیدند.

سردار قنبری بیان کرد: همچنین ۲۵۰ دستگاه خودرو در رابطه با قاچاق موادمخدر توسط نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان توقیف شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۲۸ مورد عملیات در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام شده است گفت: ۶۳۶ مرحله طرح مقابله و برخورد با خرده فروشان و معتادان متجاهر توسط پلیس در این استان انجام شده است.

وی بیان کرد: ۱۴ منزل و محل در حوزه فروش مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در سیستان و بلوچستان پلمپ شده است.

سردار قنبری اظهار داشت: نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سیستان و بلوچستان از تمام ظرفیت خود استفاده می کند و تاکنون در این زمینه به موقفیت‌های چشمگیری دست یافته است.

وی با اشاره به دستاوردهای نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با قاچاق سوخت گفت: سه میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از ابتدای امسال تاکنون در سیستان و بلوچستان کشف شده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین ۱۷۰ باک اضافی از اتوبوس ها و ماشین های سنگین در این استان کشف شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق سوخت به دنبال دانه درشتها هستیم و با تمام توان با این افراد برخورد خواهیم کرد.

سردار قنبری اظهار داشت: ۶۵ مرکز دپوی قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان توسط نیروی انتظامی کشف شده و این روند با جدیت تمام همچنان ادامه دارد.

کاهش ۱۰۰ درصدی جرائم خشن در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: جرائم خشن و تجاوز به عنف در سه ماهه نخست امسال در همسنجی با پارسال در این استان ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: ۴۰ درصد در مجموع سرقت‌ها در سه ماهه نخست امسال در سیستان و بلوچستان با افزایش رو به رو بوده ایم.

سردار قنبری تصریح کرد: جرائمی همچون قتل و شرارت و چاقوکشی به ترتیب ۵۵ و ۱۰۰ درصد در سیستان و بلوچستان با کاهش مواجه بوده که این دقت نظر پلیس را می رساند.

وی گفت: ۷۳ درصد عاملان قتل هایی که در این مدت در این استان رخ داده توسط نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: ۲ نفر از ماموران انتظامی در سیستان و بلوچستان در راه برخورد با اخلالگران و اشرار شهید و ۹ نفر نیز زخمی شدند.

۸۶ درصد از سرقت‌ها در سیستان وبلوچستان کشف شده است

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ۸۶ درصد از سرقت هایی که در این استان رخ داده توسط نیروی انتظامی کشف شده است.

وی بیان کرد: ۱۹ باند سارق در سیستان و بلوچستان توسط نیروی انتظامی متلاشی و ۸۲ نفر اعضای این باند دستگیر شدند.

سردار قنبری تصریح کرد: ۲۶ هزار و ۸۶۰ نفر در حوزه جرائم مختلف در سیستان و بلوچستان توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

وی با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: ارزش کالاهای قاچاقی که توسط نیروی انتظامی در این استان کشف شده حدود پنج میلیارد تومان بوه است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: نیروی انتظامی به دنبال برخورد با دانه درشتها در حوزه قاچاق کالا و ارز در این استان است و باجدیت تمام در این راه با این افراد برخورد خواهد کرد.

۳۲۱۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =