۱۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83382769
۰ نفر
یک عضو شاخص داعش در شمال غرب پاکستان کشته شد

اسلام آباد - ایرنا - یک عضو گروه تروریستی داعش که طراح بسیاری از حملات انتحاری در مناطق مختلف پاکستان معرفی شده است، در جریان درگیری با نیروهای امنیتی در شمال غرب این کشور کشته شد.

رادیو دولتی پاکستان روز شنبه گزارش داد: 'شاکرالله' وابسته به داعش و گروه افراطی و غیرقانونی سپاه صحابه بود که از سوی نهادهای امنیتی در منطقه «دیره اسماعیل خان» واقع در ایالت خیبرپختونخوا شناسایی شد.

براساس این گزارش، عملیات نیروهای امنیتی برای بازداشت این تروریست در محل اختفای وی منجر به درگیری میان دوطرف شد که درپی آن تروریست داعشی کشته شد.

سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی پاکستان در خردادماه سال گذشته گروه تکفیری تروریستی «داعش» را به عنوان بزرگترین خطر پیش روی این کشور معرفی کرد.

گروه تروریستی داعش پس از شکست های مکرر در عراق و سوریه و از دست دادن تمام مناطق تحت کنترل خود به دنبال نفوذ به سایر مناطق آسیب پذیر در جهان است.

مقامات دولتی و امنیتی پاکستان همواره وجود داعش و حتی ردپای همدستان آنان در این کشور را رد کرده اند در حالی که این گروهک تروریستی مسئولیت عملیات انتحاری ماه های اخیر در شهر «کویته» را برعهده گرفت که به گفته این گروه، شیعیان جامعه هزاره هدف اصلی این اقدام تروریستی بودند.

با وجود هلاکت و بازداشت عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف پاکستان، مقامات رسمی این کشور همچنان مدعی هستند که شواهد کافی که حکایت از حضور سازمان یافته داعش پاکستان باشد، وجود ندارد.

ارتش پاکستان نیز بارها اعلام کرده که حتی اجازه ورود سایه داعش را هم به این کشور نخواهد داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =