تخلف ۱۹ داوطلب کنکور در ثلاث باباجانی به سازمان سنجش اعلام شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش ثلاث باباجانی با اشاره به تخلف و تقلب ۱۹ تن از داوطلبان در آزمون سراسری این شهرستان، گفت: تخلف این افراد پس از صورتجلسه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

رئوف محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این تقلب توسط شبکه ای پیچیده و با استفاده از پیشرفته ترین ابزارهای روز انجام شده است، افزود: این افراد که عمدتاً غیربومی هستند به صورت سازماندهی شده و با هدف تقلب حوزه امتحانی خود را به این شهرستان منتقل کرده بودند.

به گفته او، این افراد از گوشی، کارت، ساعت و خودکار هوشمند و هندزفری برای تقلب استفاده می کردند.

وی همچنین تصریح کرد که داوطلبان متقلب شناسایی شده از استان لرستان و شهرستان های هرسین و جوانرود بودند که پس از شناسایی، تخلف و تقلب آنها صورتجلسه و به سازمان سنجش اعلام شد.

مدیر آموزش و پرورش ثلاث باباجانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه سابقه تقلب در آزمون سراسری در این شهرستان وجود دارد، گفت: ۲ سال پیش نیز ۱۸ تن در قالب شبکه ای از شهرستان اسلام آبادغرب و منطقه ریجاب در این شهرستان در آزمون سراسری شرکت کردند، شناسایی شدند اما سال گذشته تقلب نداشتیم.

محمدی با بیان اینکه پیش بینی تقلب را امسال کرده بودیم، افزود: از روی شماره ملی برخی از داوطلبان آزمون سراسری که غیربومی بودند احتمال بروز تقلب و تخلف را می دادیم.

وی با بیان اینکه ۱۸ داوطلب غیربومی که در این شهرستان در آزمون سراسری شرکت کرده بودند را شناسایی کرده بودیم، گفت: از این تعداد ۱۵ تن مرتکب تقلب و تخلف شدند.

وی با بیان اینکه هیچ داوطلب متقلب و متخلفی در این شهرستان دستگیر نشده و مراجع قضایی و انتظامی نیز به موضوع وورود نکرده اند، گفت: آزمون های سراسری قانون خاصی دارد و در آن نحوه برخورد با متخلفان و متقلبان توضیح داده شده و نیازی به ورود سایر مراجع نیست.

او همچنین یادآوری کرد که براساس قانون و مقررات آزمون های سراسری تا پایان آزمون با هدف حفظ آرامش داوطلبان با متقلبان برخورد نشد، گفت: تخلف و تقلب ۱۹ تن از داوطلبان در قالب صورتجلسه ای به سازمان سنجش اعلام شد و تصمیم گیری در این ارتباط با این سازمان است.

وی همچنین توضیح داد که امسال ۸۰۵ داوطلب در شهرستان ثلاث باباجانی در آزمون سراسری شرکت کردند.

شهرستان ثلاث باباجانی در ۱۳۶ کیلومتری غرب استان کرمانشاه واقع شده که با ۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ بخش ازگله و مرکزی و ۱۹۸ روستاست.
امسال ۴۳ هزار و ۸۱۹ داوطلب در حوزه های مختلف در استان کرمانشاه در آزمون سراسری با هم به رقابت پرداختند.

از این تعداد ۱۰ هزار و ۶۳۱ داوطلب شامل چهار هزار و ۷۶۵ داوطلب زن (۴۵ درصد) و پنج هزار و ۸۶۶ داوطلب مرد (۵۵ درصد) بود.

تعداد داوطلبان آزمون سراسری در استان کرمانشاه در گروه علوم ریاضی و فنی یک هزار و ۹۲۷ داوطلب، علوم تجربی چهار هزار داوطلب، علوم انسانی یک هزار و ۵۸۵ داوطلب، هنر ۸۹۰ داوطلب و زبان‌های خارجی ۲ هزار و ۲۲۹ داوطلب بود.

۳۰۳۳/‏۸۰۶۶‬

برچسب‌ها