۱۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۹
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 83382539
۰ نفر

برچسب‌ها

سه نفر در استخر آب کشاورزی اردستان غرق شدند

کاشان- ایرنا- سه عضو یک خانواده عصر روز جمعه به دلیل غرق شدگی در استخر ذخیره آب کشاورزی روستای کهنگ از توابع شهرستان اردستان جان باختند.

فرماندار اردستان جمعه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس گزارش آتش‌نشانی و جمعیت هلال احمر، خانواده‌ای برای تفریح به اطراف استخر ذخیره آب کشاورزی در روستای کهنگ رفته بودند که در نهایت سه نفر شامل پدر ۴۱ ساله به همراه پسر ۹ ساله و دختر ۱۳ ساله دچار حادثه شدند.

حمیدرضا تأملی، به علائم هشدار دهنده و تابلوی شنا ممنوع در این استخر اشاره کرد و افزود: ابتدا پسر بچه به درون آب کشیده شد و سپس تلاش خواهر و پدر برای نجات وی نتیجه نداد و در نهایت هر سه عضو این خانواده جان باختند.

وی بیان کرد: با توجه به فقدان غواص ماهر در شهرستان اردستان برای خارج کردن پیکرها، از شاهین شهر درخواست کمک شد که با رسیدن به محل حادثه و در صورت وجود شرایط مناسب، در این زمینه اقدام خواهد شد.

فرماندار اردستان یادآور شد: استخر کشاورزی روستای کهنگ به صورت سد ساخته شده، نزدیک به ۲۰ متر عمق دارد و مجهز به وسایل ایمنی مانند فنس هم بوده است.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر اردستان، پنج نفر در چند سال گذشته به دلیل غرق‌شدگی در این سد جان خود را از دست دادند.

منصور خانی با هشدار به خانواده‌ها تاکید کرد: با توجه به آغاز فصل گرما و تعطیلی مدرسه‌ها، خانواده‌ها باید مراقب فرزندان خود بوده و به علائم هشدار دهنده توجه کنند.

روستای کهنگ از توابع دهستان برزاوند اردستان است.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

۷۴۳۱/‏۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =