هم اندیشی فرمانداری شیراز با احزاب در زمینه انتخابات

شیراز- ایرنا- فرمانداری شیراز اعلام کرده که سلسه نشست‌هایی را با احزاب سیاسی با هدف هم اندیشی و پیگیری مطالبات جریانات سیاسی با توجه به انتخابات آینده برگزار کرده و می‌کند.

همچنین استفاده از ظرفیت همه تفکرات و گروه‌های سیاسی به منظور برگزاری انتخاباتی پرشورتر از دیگر اهداف این نشست‌ها اعلام شده است.
بر این اساس نخستین نشست تعامل و هم اندیشی با احزاب سیاسی اصلاح طلب و فرماندار شیراز جمعه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار شیراز در این نشست به تقاضای همه تفکرات و گروه‌های سیاسی مبنی بر بی طرفی فرمانداری این شهرستان در انتخابات اشاره و بیان کرد: فرمانداری و سایر دستگاه‌های دولتی تصمیم گیرنده، خلاف رأی مردم تصمیم نخواهند گرفت.
محمدرضا امیری بیان کرد: رعایت عدالت و انتظار بی طرفی بایستی در همه مقاطع تکرار و عدالت نیز رعایت شود، نه اینکه فقط در یک مقطع زمانی که جریان دیگری حاکم بر کشور است انگشت اتهام به سوی جریان مخالف نشانه گرفته شود.
فرماندار شیراز ضمن دفاع از آزادی‌های مشروع مردم و فعالیت‌های سیاسی آنان و همچنین تاکید بر همراهی و فعالیت منسجم‌تر از سوی احزاب در زمان انتخابات، گفت: امیدواریم همراهی و فعالیت احزاب محدود به مواقع خاص نباشد و قبل و بعد از برگزاری انتخابات شور و فعالیت آنان ادامه داشته باشد و باعث امید و نشاط سیاسی در جامعه شود.
در این نشست دبیران احزاب حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌های تشکل‌های خود پرداختند.
ایجاد میز احزاب اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدال برای شفاف سازی انتخابات، اجرای مر قانون اساسی، دفاع از عملکرد دولت، تسهیل روند اخذ مجوز برای برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی در زمان انتخابات و بهره‌مندی یکسان احزاب سیاسی از امکانات موجود در سطح شهر، از جمله این خواسته‌ها بود.
این نشست با حضور نمایندگانی از احزاب اصلاح طلب دارای مجوز و فعال شهرستان شیراز در فرمانداری شیراز برگزار شد.
اولین نشست تعامل و هم اندیشی فرماندار شیراز با احزاب اصولگرای این شهر نیز اواسط هفته گذشته برگزار شد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند ۹۸ در کشور برگزار خواهد شد.
۹۸۷۳ / ۱۸۷۶