۱۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83382305
۰ نفر
تیزر فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» رونمایی شد

تهران- ایرنا- نخستین تیزر فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودرضا ثانی و تهیه کنندگی بهروز نشان، به مناسبت سومین سال درگذشت عباس کیارستمی فیلمساز فقید ایرانی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی فیلم «کیارستمی و عصای گمشده»، داستان این فیلم روایت تازه‌ای از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است. محمودرضا ثانی به مدت ۴ سال، زمانی که در اسپانیا و کلمبیا ورک‌شاپ‌های سینمایی برگزار می‌کرد، نوع نگاه یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی کیارستمی را به تصویر کشید.
تدوین فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» توسط محمودرضا ثانی به اتمام رسیده و تیزر این فیلم سینمایی، در سومین سالروز درگذشت کیارستمی رونمایی شد.
محمودرضا ثانی کارگردان فیلم «کیارستمی و عصای گمشده» در راستای رونمایی از تیزر این فیلم سینمایی درباره حال و هوای خود از همراهی و زندگی با کیارستمی در مدت زمان ۴ سال گفت: همیشه چراغ دستگاه ذهنی‌اش روشن و به قول خودش چشم سومش نه در حال دیدن بلکه نگاه کردن بود. وقتی موضوع ورک شاپ‌ها مشخص می‌شد تمام تمرکزش را روی آن می‌گذاشت و مدام قصه‌های جدید از ذهنش تراوش و برای شاگردانش تعریف می‌کرد و می‌گفت هرکس دوست دارد می‌تواند آن را بسازد. اما به یاد ندارم هیچکدام از دانشجویان جسارت ساختن آنها را پیدا کرده باشد چون دنیای ذهنی او را فقط خودش می‌دانست چگونه باید بسازد. همه چیزش متعلق به خودش بود. او به دانشی شخصی دست یافته بود که به قول ژان کلود کاریر تقلید نشدنی و برای خود کیارستمی دوری از تقلید از خویش بود و به همین روال مدام خط شخم خویش را عمیق‌تر می‌ساخت.
به گفته بهروز نشان تهیه کننده فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، این فیلم به زبان‌های مختلف زیرنویس شده و به زودی نمایش آن در ایران و نقاط مختلف جهان آغاز خواهد شد.
محمودرضا ثانی پیش از ساخت فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، کتاب «عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما» را تألیف کرد و این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =