۱۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83382249
۲ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه همدان: اروپا همانند آمریکا قابل اعتماد نیست

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: تجربه گذشته نشان می دهد اروپا نیز همانند آمریکا قابل اعتماد نیست.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان اظهار داشت: ۱۴ ماه اروپاییان اصرار بر ماندن ایران در برجام داشته‌اند و تمام این بازی‌های سیاسی به نفع آمریکا است.

وی بیان کرد: اروپاییان به این دلیل که خروج ایران نیز آنها را با تبعات مواجه می‌کند، قول رفع تحریم‌ها و برجام را داده‌اند و وضعیت موجود گشایش اقتصادی برای ما نخواهد بود.

امام جمعه همدان افزود: اروپا می‌خواهد از طریق اینستکس «سامانه حمایت از تبادلات تجاری» کالاهای غیرتحریمی نظیر غذا و دارو به ایران بدهد اما اگر آنها صداقت دارند باید به تعهدات برجام عمل کرده و علاوه بر ارائه کالاهای تحریمی، نفت از ایران خریداری کند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اضافه کرد: اروپا به لحاظ تحریم‌ها خرید نفت را کاهش داده است و نفت برابر غذا مبنای برجام نبود.

وی اظهار داشت: اکنون نیز اروپا از این فضا می‌خواهد استفاده کرده و اینستکس را با «اف ای تی اف» گره بزند و این‌طور مدعی شده‌اند که اینستکس در صورتی فعال می‌شود اف ای تی اف به تصویب برسد.

خطیب جمعه همدان از دولتمردان خواست تا با قدرت مسیر تدریجی خروج از برجام و کم کردن تعهدات را ادامه بدهد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی افزود: اروپا و آمریکا اکنون در یک زمین بازی می‌کنند و راه نجات اقتصادی کشور نیز توجه جدی به اقتصاد مقاومتی است.

امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: مشکل ایران اسلامی با غرب، برجام، انرژی هسته و موشک نیست بلکه تفکر نظام سلطه است و اینکه آنان مشکل فکری و اندیشه دارند.

انتقاد از نامگذاری فرزندان

حجت الاسلام شعبانی موثقی در ادامه با انتقاد از نامگذاری فرزندان با اسم‌های نامفهوم توسط والدین گفت: انتظار داریم اسم‌های خوب برای بچه‌ها انتخاب کنید.

وی با بیان اینکه برخی از والدین حتی معانی اسم‌هایی که برای فرزندان خود انتخاب می‌کنند را نمی‌دانند تاکید کرد: استفاده از نام اهل بیت (ع) برای فرزندان باید مورد توجه قرار گیرد.

۷۵۲۰/‏۲۰۸۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =