۱۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 83382211
۰ نفر

برچسب‌ها

اخذ مالیات متناسب با شرایط اقتصادی کشور باشد

اصفهان- ایرنا- امام جمعه تیران و کرون گفت: سیاست‌های اخذ مالیات متناسب با شرایط اقتصادی کشور باشد تا تولیدکنندگان تحت فشار قانون‌های سخت قرار نگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تیران افزود: در شرایط جنگ اقتصادی و مقاومت شرکت‌های تجاری و تولیدی در برابر تحریم‌ها نیاز به تسهیل قوانین و کاهش حجم مالیات است.

وی بیان کرد: وزارت اقتصاد و دارایی با درک و بررسی وضعیت تولیدگنندگان مالیات مطالبه کند و شرایط را برای آنها سخت نکند که مجبور به کنارگیری از فعالیت بشوند.

امام جمعه تیران و کرون با بیان اینکه یک شرکت اقتصادی و تولیدی در این شرایط سخت کارگران و نیروهای کار را بکار گرفته است، خاطرنشان کرد: حمایت از آنها سبب توسعه فعالیت و رفع رکود خواهد شد اما قوانین سخت سلیقه‌ای و بدون بررسی وضعیت مشاغل سبب بی انگیزه شدن آنها و خروج از فعالیت‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به چگونگی مصرف درآمد مالیاتی تصریح کرد: درآمد بسیاری از کشورهای پیشرفت از محل مالیات است و وابستگی به درآمد نفتی را کم کرده اما باید محل مصرف این درآمد نیز مشخص و برای حل مشکلات کشور باشد.

وی اضافه کرد: شفاف سازی سبب افزایش انگیزه برای پرداخت مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی خواهد شد.

وی همچنین به فرار مالیاتی اشاره و اضافه کرد: بر اساس آمارها سالانه ۴۰۰ هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی در کشور وجود دارد که باید علاوه بر نهادینه سازی فرهنگ مالیات راه فرار بسته و با متخلفین برخورد شود.

۷۱۳۱/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =