۱۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83382181
۰ نفر

برچسب‌ها

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

کرمان - ایرنا - مقاومت در برابر دشمنان ، توجه به گفتمان انقلاب در انتخابات و راه حل مالی اروپا ناکافی است از جمله محورهای این هفته سخنان ائمه جمعه شهر های استان کرمان است.

جیرفت:

به گزارش ایرنا، امام جمعه جیرفت در خطبه‌های این هفته نماز جمعه جیرفت گفت: مقاومت رمز پیروزی و سازش مساوی با شکست بوده لذا تجربه و تاریخ، این مساله را اثبات کرده است.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: طرح گفت و گوی تمدن‌ها توسط رئیس جمهوری وقت ارائه شد ولی دیدیم که گفت و گو با باطل، بی فایده بود لذا نتیجه این مساله فشار زیاد آمریکایی‌ها بر ایران شد.
وی تصریح کرد: در ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۸۸ نمایندگان، نامه جام زهر را نوشتند و این نامه به بهانه دلسوزی برای مملکت بود که آمریکایی‌ها جواب نامه رئیس جمهوری را ندادند ولی در این بین رهبری روحیه مقاومت را پیش برد و در نتیجه، رئیس جمهوری آمریکا نامه‌ای را توسط نخست وزیر ژاپن می‌فرستد و رهبری معظم انقلاب نامه را دریافت نمی‌کنند.
وی ادامه داد: رفتار مقام معظم رهبری نشان از روحیه مقاومت است و دیدیم که ایران اسلامی پهباد آمریکایی را با قدرت، منهدم می‌کند.
امام جمعه جیرفت اظهار داشت: نمایندگان مجلس ششم که پیشنهاد جام زهر دادند بدانند این ساده لوحی آنها از حافظه تاریخی مردم پاک نمی‌شود و مردم در گام دوم انقلاب نمی‌گذارند این افراد تجربه دوباره مجلس را تکرار کنند.
خطیب جمعه جیرفت برجام را نتیجه دلدادگی به غرب دانست و گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند به آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها اعتماد نکنید چرا که تاریخ، بی تعهدی این کشورها را ثابت کرده است.
وی همچنین به طرح اینستکس اروپایی‌ها اشاره کرد و افزود: اروپایی‌ها تا زمانی نفت می خرند که آمریکایی‌ها دستور دهند لذا همه می‌دانیم که این کشورها به دنبال منافع خود هستند.
حجت الاسلام سعادت فر ادامه داد: در صورتی این طرح خوب است که بتوانیم هر نیازی داریم بخریم ولی این کشورها فقط غذا و دارو می‌دهند و این کلاهبرداری است.
وی اظهار داشت: مقصد غذا و دارو باید به اروپایی‌ها گزارش شود لذا این رفتار نوعی وقت کشی است از این رو ما خواستار برخورد انقلابی از سوی مسئولان هستیم.
وی بیان کرد: آشنایی با منظومه فکری مقام معظم رهبری، قطب نمای راه بوده و این قطب نما می‌تواند در فتنه‌ها و مشکلات، مسیر صحیح را نشان دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک تولد حضرت معصومه (س) گفت: مادران باید کانون خانواده را پر از محبت کنند.

کرمان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: توجه به گفتمان انقلاب بویژه در بحث انتخابات با توجه به مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی امری ضروری است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی افزود: عدالت و تبلیغ در گام دوم انقلاب بر مبنای آیات و روایات و اندیشه‌های امام راحل (ره) و رهبری است و باید در تمام حوزه‌ها توجه به این گفتمان در کشور صورت گیرد و این گفتمان در خارج از مرزها نیز سیر تکاملی خود را دنبال می‌کند.
وی تاکید کرد: گفتمان انقلابی با اندیشه‌های اسلامی باید در درون کشور غالب شود و در سطح وسیع به آن پرداخته شود.
حجت الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه گام اول را در چهار دهه گذراندیم و تفکر اسلامی را به ملت‌های خارج از کشور فهماندیم و نشان داده‌ایم افزود: مقام معظم رهبری در حوزه‌های زیادی مطالبات دارند که اولین آن در انتخابات اسفندماه است که مجلس تراز در جهت گام دوم را رقم بزنیم.
وی با اشاره به اینکه مردم در این امر نقش بسیار مهمی دارند و مقام معظم رهبری اقشاری را مشخص کرده‌اند، گفت: مهم‌ترین محور بیانیه گام دوم انقلاب استکبار ستیزی است که باید به آن توجه کنیم زیرا استکبار دشمن این انقلاب و نظام است.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه صحنه قیامت انعکاس رفتار و اعمال ما در دنیا است، اظهار داشت: مجازات فردی که منحرف شده باید چند برابر شود به این دلیل که خود فرد با اختیار مسیر خود را انتخاب کرده و موجب ظلم‌های بیشتر در دنیا شده اند.
خطیب جمعه کرمان با تأکید بر نقدپذیری و توجه به نظرات دیگران عنوان کرد: اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و دشمن تلاش دارد که این شرایط را بر ملت ما سخت کند که یکی از محورهای مهم در این زمینه مبارزه با قاچاق است.
وی در ادامه حج را یک عبادت بزرگ با جنبه سیاسی دانست و گفت: حج محل مناسبی برای برائت است و در نقطه مقابل آن، تفکری وجود دارد که حج باید عاری از مسائل سیاسی باشد و برخی از حاکمان جهان اسلام طرفدار این نگاه هستند.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه آئین حج امسال اولین حجی است که در گام دوم انقلاب انجام می‌شود و باید تمام جنبه‌های آن در نظر گرفته شود، عنوان کرد: دستاوردهای زیادی و برخی مشکلات در گام اول انقلاب داشته ایم.‌

سیرجان:

امام جمعه سیرجان با انتقاد از فرصت سوزی و معطل ماندن اروپایی ها در اجرای برجام گفت: اروپا پس از گرفتن فرصت و زمان زیاد برای حساب مالی که بتواند تحریم های آمریکا را کمرنگ کنداما امروز نحوه اجرای این برنامه مالی یا اینستکس نشانگر همان شیطنت های آمریکا است.
حجه الاسلام سیدمحمود حسینی افزود: اجرایی کردن اینستکس با این عنوان که نفت ما را بفروشند و در مقابل غذا و دارو به ما بدهند این توهین، اهانت و ظلم به ملت ایران است که هرگز مورد قبول ملت ما نخواهد بود و ما نیز در برابر این برنامه های ناقص و هدف دار اقتدار خود را نشان می دهیم.
وی توقیف غیر قانونی نفتکش ایران توسط نیروی دریایی انگلیس محکوم کرد و گفت: از مسئولین می خواهیم برخورد لازم و شدیدی با عاملان این اقدام داشته باشند.
ریگان:
امام جمعه ریگان گفت: اینستکس اروپائیها فریبی بیش نیست.
حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های نماز وحدت افرین جمعه ریگان با اشاره به مساله اینستکس ابراز کرد روز جمعه خبر فعال شدن اینستکس از سوی اتحادیه اروپا منتشر شد.
وی عنوان کرد: بعد از خروج امریکا از برجام وبازگشت تحریم های تعلیق شده، اتحادیه اروپا از ایران خواست از برجام خارج نشود وبر تعهدات خود در برجام باقی بماند و ایران در برجام باقی مانده مشروط بر انکه کشورهای دیگر خلا امریکا را جبران کنند.
خطیب جمعه ریگان افزود در طول یک سال و دوماه اروپائی ها حرفهای مختلفی زدند و در نهایت اروپائی ها راه کارش را بنام اینستکس پیشنهاد داد.
رنجبر ماهانی گفت: اینستکس بانک نیست یک شرکت تسویه مالی است که بدون مراودات مالی بین ایران و اتحادیه اروپا تجارت صورت می گیرد و در اینستکس قرار نیست پولی دریافت و پرداخت شود مثلاً ایران نفت یا مواد صادراتی خود را به کشورهای اروپایی می دهد و در مقابل ان اقلام مورد نیاز را دریافت می کند.
وی تصریح کرد: اینستکس فقط روی مبادله مواد غذایی، محصولات کشاورزی، دارو وتجهیزات پزشکی متمرکز خواهد شد و ارتباطی به شکستن تحریم ها ندارد.
۷۴۵۰/۷۴۲۹/‬ ۷۴۴۰/‏‏۳۰۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =