۱۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 83382123
۰ نفر

برچسب‌ها

۱.۵ هکتار از تاکستان‌ها و مزارع گندم تکاب در آتش سوخت

مهاباد- ایرنا- رییس ایستگاه آتش‌نشانی تکاب گفت: یک هکتار تاکستان و ۵۰۰ مترمربع از مزارع گندم این شهرستان طعمه حریق شد و در آتش سوخت.

رسول شاداب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان از مزارع اطراف شهر تکاب و حوالی دانشگاه پیام نور این شهر به علت بی احتیاطی و سهل انگاری در روشن کردن آتش، دچار حریق گسترده شده بود.
وی بیان کرد: پس از وقوع آتش‌سوزی، مأموران آتش‌نشانی تکاب بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و ضمن اطفای به موقع حریق از سرایت آتش به سایر مزارع و اماکن اطراف جلوگیری کردند.
وی اظهار داشت: آتش‌نشانان با حضور و عملیات به موقع مانع گسترش آتش‌سوزی در مزارع شدند اما این حادثه موجب سوختن ۵۰۰ مترمربع از گندم درو نشده یکی از کشاورزان شد.
شاداب ادامه داد: بی احتیاطی و توجه نکردن به هشدارها از سوی شهروندان و کشاورزان در یک ماه اخیر موجب بروز حوادث مختلف آتش سوزی در تکاب طی یک ماه گذشته شده است.
وی گفت: کشاورزان و روستاییان با توجه به گرم شدن هوا و سرایت سریع حریق به مزارع و نبودن امکان کنترل و مهار آتش سوزی توسط افراد محلی از روشن کردن بی رویه آتش و درست کردن اجاق‌های زغالی در کنار اراضی کشاورزی و باغ‌ها خودداری کنند و موارد وقوع حریق را بلافاصله با سامانه تلفنی ۱۲۵ به آتش نشانی تکاب اطلاع دهند.
هفته گذشته نیز سه هکتار از تاکستان‌های روستای قجور تکاب در آتش سوخت.
تکاب در منطقه‌ای کوهستانی با بیش از ۱۰۰ روستا در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و ۶ هزار هکتار باغ میوه دارد؛ ۴۰ هزار هکتار از مجموع ۶۵ هزار هکتار از راضی قابل کشت این شهرستان در سال زراعی جاری زیرکشت گندم رفته است.
۷۵۱۴/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =