دولت از توسعه ارتباط بین کردستان و اقلیم عراق حمایت می‌کند
بهمن مرادنیا استاندار کردستان

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: دولت تدبیر و امید برای توسعه روابط اقتصادی بین این استان و اقلیم کردستان عراق حمایت کرده و طرح‌های بسیار خوبی در این زمینه دارد.

بهمن مرادنیا شامگاه پنجشنبه در دیدار با هیأت اقتصادی استان سلیمانیه عراق و فعالان بخش خصوصی کردستان اظهار داشت: رسمی شدن مرز سیرانبند بانه مورد توافق ۲ طرف (دولت ایران و حکومت مرکزی عراق) است و امیدواریم این مهم هر چه زودتر محقق شود.
وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بانه نیز به زودی و با حضور رئیس جمهوری افتتاح می‌شود، افزود: ایجاد این منطقه تأثیر بسیار زیادی در رونق و توسعه اقتصادی کردستان خواهد داشت.
استاندار کردستان یادآور شد: ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان نیز در دستور کار مجلس شورای اسلامی است که در صورت تصویب نهایی فرصت بسیار خوبی برای توسعه تجاری بین استان کردستان و سلیمانیه عراق است.
مرادنیا به سفر سال گذشته خود به استان سلیمانیه اشاره کرد و گفت: تفاهم‌هایی در این سفر به امضای طرفین رسید که امیدواریم در سفر اخیر هیأت اقتصادی عراقی این تفاهم نامه‌ها اجرایی شود.
وی با بیان اینکه تلاش کنیم تجارت در حوزه‌های مختلف از حالت سنتی خارج و به روز شود، اضافه کرد: مدیران کردستان و استان سلیمانیه برای رفع مشکلات فی مابین تلاش جدی داشته باشند.
عصر پنجشنبه هیأتی اقتصادی متشکل از مدیران کل کشاورزی، دامپزشکی، کنترل کیفیت، گمرک، ارشاد و جوانان، برق و معاون اتاق بازرگانی استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به استان کردستان سفر کردند.
استاندار سلیمانیه نیز از ۲ روز پیش و به منظور شرکت در کنگره مشاهیر کُرد در سنندج حضور دارد.

۷۳۵۵/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha