خدام حرم رضوی در دهه کرامت به مناطق سیل زده خوزستان می روند

اهواز- ایرنا- مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خوزستان گفت: به مناسبت دهه کرامت، خدام حرم رضوی در جمع مردم سیل زده استان حضور پیدا می کنند.

حجت الاسلام جلیل علی نژاد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۱۲ سال است که دهه کرامت به مدت ۱۰ روز از میلاد حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) برگزار می شود، اظهارداشت: با توجه به بحران سیل اخیر در استان قرار است که از روز شنبه هفته آینده خدام آستان قدس رضوی به مناطق محروم و سیل زده استان سفر کنند تا از نزدیک با مردم این مناطق دیدار کنند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این نیز خدمات کاروان سایه خورشید در استان بیش از پیش در مناطق محروم و سیل زده بیشتر خواهد شد که از جمله آن حضور خادم یاران است.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خوزستان با بیان اینکه در استان تعداد پنج هزار خادم یار وجود دارد، گفت: این افراد در قالب گروه های جهادی، تیم های پزشکی و دیگر خیرین ساماندهی شدند.

حجت الاسلام علی نژاد تصریح کرد: دیگر برنامه هایی که در این ایام پیش بینی شده است برگزاری ازدواج رضوی ۴۰ زوج است که با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی استان جهیزیه زندگی آنها نیز تامین شده است.

به گفته وی در طول ایام بحران سیل مراسم تعدادی از زوجین ساکن در مناطق سیل زده برگزار شد.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خوزستان همچنین با اشاره به اینکه در طول یک سال و نیم گذشته تعداد ۱۴ هزار زائر اولی استان به مشهد مقدس اعزام شدند، گفت: این زائران در مناطق محروم ساکن بوده اند و روند شناسایی و اعزام دیگر زائر اولی ها برای زیارت حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) از سوی این دفتر ادامه دارد.

حجت الاسلام علی نژاد در بخش دیگری از این گفت وگو با بیان اینکه خدام آستان قدس رضوی تا ۲۳ تیرماه جاری در استان حضور دارند، گفت: در این مدت ۱۱۰ جشن در ۲۸ شهرستان و ۱۳ نقطه از شهرستان اهواز برگزار می شود و علاوه بر این حضور در بیمارستان ها نیز یکی دیگر از برنامه هایی است که در طول این مدت پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا سیلاب فروردین امسال و سیل های آذر و بهمن ۱۳۹۷ خوزستان دست کم ۱۲۵ هزار میلیارد ریال به تاسیسات عمومی و زیربنایی، صنعتی، کشاورزی و مسکونی خسارت خوزستان وارد کرد و بر زندگی ۴۰۰ هزار نفر در ۲۱ شهرستان این استان تاثیر گذاشت.

۹۹۳۱/‏۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =