طرح مجتمع بندری خمیر، کلید توسعه این شهرستان است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با اشاره به روند مطلوب اجرای طرح مجتمع بندری خمیر، گفت: این طرح مهم و راهبردی کلید توسعه و اشتغال پایدار در این شهرستان است.

فریدون همتی عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری بندرخمیر اظهار داشت: پیگیری‌های بسیار خوبی جهت رفت مشکلات اجرای این طرح صورت گرفته و هم اکنون با سرعت مطلوبی توسط پیمانکار در حال اجرا است.

وی افزود: این طرح رونق قابل توجهی را در شهرستان بندرخمیر به ویژه در حوزه تجارت، صادرات و واردات کالا ایجاد می‌کند.

استاندار هرمزگان گفت: باید از ظرفیت دریا و سواحل برای توسعه و رونق هر چه بیشتر بندرخمیر استفاده شود.

همتی تصریح کرد: جنگل‌های حرا، معادن، دریا، سواحل و صید و صیادی ظرفیت‌های مهم برای توسعه شهرستان بندرخمیر هستند که باید بیشتر فعال شوند.

وی خاطرنشان کرد: برای تامین پایدار آب شرب شهرستان بندر خمیر، بخشی از آب تولید شده توسط آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس، به شهرستان بندرخمیر از جمله برای کهورستان و رویدر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: باید زیرساخت‌ها و امکانات گسترده‌ای جهت پذیرش گردشگران در بندرخمیر با توجه به ظرفیت‌های متعدد این شهرستان از جمله جنگل‌های حرا ایجاد شود.

همتی گفت: یک مرکز اورژانس و دیالیز با استانداردهای مطلوب در این شهرستان در حال اجرا است که موجب ارتقای بیمارستان این شهرستان به یک بیمارستان بالای ۶۰ تختخوابی کاملاً استاندارد خواهد شد.

استاندار هرمزگان در این نشست اعلام کرد: مجتمع فرهنگی و هنری بندرخمیر نیز تا هفته دولت سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرستان بندرخمیر در ۷۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha