۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83381566
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: سطح زیرکشت گلخانه‌ای فارس امسال دو برابر می‌شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس با اشاره به هدفگذاری ملی برای توسعه کشت گلخانه‌ای گفت: هم اینک سطح زیرکشت گلخانه‌ای در این استان ۴۵۰ هکتار است که با برنامه ریزی صورت گرفته، این رقم در پایان امسال دو برابر می‌شود.

عنایت الله رحیمی در گفت و گوی تلویزیونی با ایرنا افزود: با توجه به عزم ملی در این راستا و همچنین وضعیت کم آبی و محدودیت‌های استان فارس در این زمینه، ستاد گلخانه‌ها در این استان با مأموریت توسعه کشت گلخانه‌ای تشکیل شده است.
وی با اشاره به مشکلات ناشی از خشکسالی ۱۰ ساله اخیر استان فارس گفت: با وجود بارندگی‌های آغاز امسال، هنوز بیلان آبی این استان منفی و تعداد دشت‌های ممنوعه این استان نیز زیاد و سطح ایستایی آب در فارس پایین است.
استاندار فارس اظهار داشت: برای غلبه بر این محدودیت‌ها و با توجه به ریل گذاری انجام شده در برنامه ششم توسعه و تأکیدات دولت تدبیر و امید در این خصوص، ستاد گلخانه‌ها در فارس راه‌اندازی و نهضتی در خصوص توسعه کشت گلخانه‌ای ایجاد شد.
رحیمی با اشاره به هدفگذاری رشد ۲ برابری سطح کشت گلخانه‌ای در سال ۹۸ گفت: تلاش خواهد شد که این هدف با جذب سرمایه‌گذار و واگذاری گلخانه‌های آماده شده به فارغ التحصیلان دانشگاهی محقق شود.
استاندار فارس گفت: تغییر الگوی کشت و استفاده از گونه‌های کم آب بر و اقتصادی‌تر در سطح این استان و همچنین ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی با هدف تولید ارزش افزوده از اولویت‌های این استان است.

۹۸۷۳/ ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =